Тибетська співаюча чаша з Непалу 14 см
Лита непальська чаша з ручною точковою набивкою.
Діаметр: 14 см, може змінюватись ± 3-4 мм.
За запитом магазин надає відео запис, на якому майстер демонструє звучання кожного конкретного виробу. Звертайтеся, ми допоможемо підібрати найдивовижнішу чашу, звучання якої підійде саме вам!
У комплект до чаші можна купити дерев’яний резонатор для гри на чаші і подушку-бублик для зберігання.
Тибетські співаючі чаші – прекрасні інструменти для медитації, які використовувалися в буддійських традиціях протягом сотень років. Завдяки своїм унікальним частотам, співаючі чаші вважаються лікувальними інструментами.
На частоту звучання тибетської чаші можуть впливати кілька факторів, в тому числі: діаметр, щільність, форма, сплав і товщина стінок.
Відомо, що наш мозок та тіло працюють на певних хвилях чи частотах. Ці хвилі – бета, альфа, тета, дельта та гама. Вібрації, що виникають при грі на тибетській чаші аналогічні частотам альфа-хвиль мозку. Гра на чашах і, отже, створення цих частот впливає на мозок, дозволяючи йому розслабитися і стати більш зосередженим під час переходу в стан тета-хвилі. Перебуваючи в стані тета-хвилі, ви стаєте більш розслабленими, відкритими для творчих думок. Ці частоти, що виникають при грі на такому інструменті, можуть мати дуже потужну і сприятливу дію.
Використання чаш Тибету для створення цих частот – це практика, відома як вібраційне зцілення або звукове зцілення Звукове зцілення використовує такі інструменти, як: співочі чаші, камертони, тингші або гонги, вони розслаблюють мозок і заспокоюють тіло.
Такий тип вібраційного лікування має такі переваги:
⇒ Дозволяє отримати доступ до глибшого стану медитації.
⇒ Забезпечує фізичне знеболювання.
⇒ Знижує стрес та занепокоєння.
⇒ Стабілізує перепади настрою.
⇒ Покращує сон.
⇒ Покращує творчі здібності.
⇒ Створює ясність розуму.
⇒ Очищення чакр.
Звукотерапія не замінює традиційного лікування серйозних захворювань. Але така терапія надає лікувальний ефект як додатковий позитивний вплив на організм: може допомогти зменшити стрес і біль, досягти більшого стану розслаблення та спокою
В інтернет-магазині Йога-Маркет ви можете купити тибетську чашу привезену спеціально з Непалу. Прямі поставки з Непалу зумовлюють наші найнижчі ціни. На сайті ЙогаМаркет можна з легкістю підібрати і купити оптимальну чашу, що відповідає всім вашим вимогам.
Діаметр | 14 см |
Країна виробник | Непал |
Як правильно тримати?
Перед початком, поставте чашу на зручній для вас поверхні так, щоб вона залишалася нерухомою: на спеціальній подушці (подушка або бублик), на розкритій долоні або кулаку. Застосовуваний метод залежить від розміру та ваги, стику та особистих уподобань. Використовуйте максимально м'яке утримання: якщо рука надто сильно стикається з чашею, вона не співатиме, тому що ви заблокуєте звук. Якщо поставите чашу безпосередньо на тверду поверхню, вона може звучати досить неприємно. Чим менше площа контакту, тим красивішим буде її звучання, переливи.
Існує два основних методи гри на цьому інструменті.
1. Тертя обода: резонатор прикладають до зовнішньої стінки під прямим кутом і безперервно ковзають по стінці.
2. Удари як по дзвону: стиком або молоточком по краю, викликаючи тривалі вібрації.
Іноді ці методи поєднують, спочатку злегка стукнувши по чаші, для вилучення дзвінкої основної ноти, а потім її підхоплюють шляхом тертя по краю і насолоджуючись всім спектром обертонів.
Вибирайте стік або спеціальний повстяний молоточок, який відповідає інструменту: для великого діаметра та тонкостінних чаш краще взяти важкий резонатор із твердого матеріалу (металевий або дерев'яний) для отримання низькочастотного багатого та потужного звучання. Для ємності невеликого розміру краще підійде паличка з легкого дерева невеликого розміру для отримання гарного та високого звуку.
Резонатор, покритий шкірою або замшею, прибирає шелест від тертя дерева об метал, при цьому також забирає і верхні обертони. Ви можете грати як однією, так і іншою частиною резонатора в залежності від уподобань та ситуації.
Проводячи резонатором по стінках і ободку, важливо стежити за положенням зап'ястя, намагайтеся притримувати однаковий кут дотику. Намагайтеся також дотримуватись однієї швидкості та сили тиску для рівномірного звучання. Чаші, у яких явно виражені високочастотні обертональні вібрації, можуть змінювати свою мелодику в залежності від кута впливу стіком: від низького при перпендикулярному дотику до більш високого при збільшенні нахилу. Такі вироби здатні видавати до 5-6 різних унтертонів та обертонів. Тверді стіки дають різкий і чистий звук, а повстяні молоточки — м'який і заспокійливий.
Додавання води
Щоб урізноманітнити звуки, які видає чаша, можна наповнити її водою, і таким чином отримати більш глухе звучання. Різний рівень води дає різні тони. При великій інтенсивності на поверхні спочатку утворяться концентричні кола, які зі збільшенням амплітуди почнуть рватися. Ви почуєте характерне дзюрчання і, можливо, побачите навіть бризки води.
Також можна грати відразу на кількох інструментах, отримуючи дивовижні ефекти резонансу: чаші здатні підсилювати та гасити півтони один одного, переймати гармоніки.
Звукова терапія співаючими чашами використовується для очищення розуму, завдяки їм ми упорядковуємо думки, стабілізуємо потоки енергії і позбавляємося негативу. Тому варто тримати головний інструмент у чистоті.
Правильний догляд та очищення не тільки збереже первозданний стан чаші, але навіть може допомогти звучати їй яскравіше. У той же час, ви повинні переконатися, що не стерли її історію та ауру надмірним чищенням.
Способи очищення тибетської чаші
М'якою тканиною
Перший спосіб зберегти чашу, що співає, в хорошому стані - протирати пил м'якою тканиною. Для видалення відбитків пальців можна використовувати вологий паперовий рушник. Не забувайте протерти її насухо після очищення, це запобіжить утворенню плям від води.
Гарячою водою, НЕ окропом
Для видалення більш стійкого забруднення наповніть посудину гарячою водою з м'яким миючим засобом і залиште на ніч. Таким чином, ви зможете видалити стійкий бруд, що пристав до поверхні чаші. На наступний день можна промити чистою водою та витерти насухо м'якою тканиною.
Де зберігати тибетську співаючу чашу?
Регулярне чищення чаш допомагає видалити бруд із поверхні. Однак спосіб зберігання чаші впливає на її стан. Чаша зазнає корозії, якщо зберігатиметься в пилу та бруді. Тому для того щоб посудина була в хорошому стані потрібно постелити під неї бавовняну чисту тканину або використовуйте спеціальну подушку-бублик, таким чином, ви зможете запобігти стиканню посудини з поверхнею і утворенню подряпин. Ви можете зберігати чашу в шафі зі склом поруч із іншими атрибутами для медитації. Головне, щоб вони не стикалися стінками один до одного.
8 порад щодо догляду за тибетською співаючою чашею.
Переконайтеся, що чаша суха
Гра на співочій чаші з водою - відмінний спосіб посилити або змінити звук. Але ви повинні використовувати тільки дистильовану воду, тому що інша вода може вступити в реакцію з хімічними речовинами та іншими металами. Крім того, ніколи не залишайте чашу з водою більш ніж на день, це допоможе уникнути плям від води.
Не використовуйте сильнодіючі та шкідливі хімічні речовини
Не використовуйте для чищення чаші шкідливі хімічні речовини, такі як відбілювач, сода. Не наливайте в неї апельсиновий сік та будь-які інші концентровані або кислі рідини. Може статися хімічна реакція із металевою поверхнею чаші. Агресивні сполуки окислюють, метал тьмяніє, порушуючи тон та гармонію чаш.
Регулярно протирайте пил
Не дозволяйте пилу довго залишатися на тибетській чаші. Пил може містити омертвілу шкіру або токсичні хімічні речовини, які оточують ваш будинок. Ці елементи можуть зіпсувати зовнішній вигляд та звук інструменту.
Слідкуйте за плямами від пальців
Наші пальці виділяють натуральні жири, які залишають плями на чашах, що співають. Отже, виникає потреба у їх правильному очищенні. Можете витерти їх вологим рушником. При чищенні зверніть особливу увагу на ті ділянки, яких ви часто торкаєтеся.
Тримайте її у вертикальному положенні
Співочі чаші виготовляються вручну з використанням стародавніх технік. Якщо перевернути її на бік або вгору дном, на обідку можуть відбутися зміни, які можуть вплинути на звук цих чаш. Тому співочі чаші завжди слід безпечно розміщувати у вертикальному положенні.
Сильно не тріть
Оздоблення та дизайн тибетських чаш роблять їх унікальними. Если будете сильно тереть, вы можете повредить покрытие. Так само не варто використовувати сіль та харчову соду, вони можуть подряпати інструмент.
Бережіть від прямого сонячного проміння
Грати на чаші на вулиці - це нормально, але не робіть це під прямим сонячним промінням. Якщо ви проводите звукову терапію на вулиці, робіть це у тіні.
Поводьтеся обережно
Співоча чаша, може пережити падіння, але краще уникати нещасних випадків. Невдале падіння може змінити поверхню обода та вплинути на звук чаші. Якщо не поводитися з чашею обережно, на ній можуть утворитися тріщини, які повністю зіпсують зовнішній вигляд і звук чаші, що співає.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.