fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Джала-неті – очисна техніка для здоров’я тіла та розуму

07.10.2021

Очисна практика йоги для чистого дихання та ясності розуму!

«Очищення носа» або техніка Джала-неті виникла у давній Індії та століттями практикувалося йогами. Неті, одна з шести крій, що очищають, являє собою йогічну техніку, яка використовувалася для очищення носових пазух. Техніка виконується за допомогою невеликого чайника з тонким носиком, який називають неті пот.

Очищаючі криї готують тіло до вищих практик йоги. Вважалося, що гігієна носа важлива, оскільки її відсутність може призвести до мігрені, алергії та астми. Неті зазвичай практикували вранці, після завершення щоденних ритуалів. Зрештою, ключ до йоги та медитації – можливість вільно дихати, саме тому щотижнева практика Джала-неті мала великий успіх.

Джала Неті використовується по всій Індії та Південно-Східній Азії і виконується так само регулярно, як чистка зубів. Однак, у західному світі про її переваги відомо лише близько століття, і її популярність швидко зростає у міру того, як зростає розуміння ефективності.

Переваги процедури

щоденна практика допомагає підтримувати гігієну носа, видаляє мікроби та бруд, заспокоює чутливі тканини.
запобігає та лікує захворювання дихальних шляхів, такі як: астма, пневмонія, бронхіт, полегшує дихання.
лікує безсоння, полегшує занепокоєння, гнів, симптоми стресу та мігрень.
лікує сухий кашель, біль у горлі.
допомагає позбутися алергії, застуди та гаймориту.
знімає м’язову напругу обличчя, тики та параліч Белла.

Джала-Неті – це не просто метод очищення слизової оболонки носа, вона допомагає привести в тонус тіло, розум і душу. Техніку слід практикувати щодня, попередньо проконсультувавшись із досвідченим практиком. Лікар Сажалі Шах – експерт з Шрі Шрі Йоге сказав: “Не бійтеся опису виконання практики Джала-неті, все не так складно, як здається на перший погляд. Зазвичай, коли люди чують про Джала-неті, їхня перша реакція – як мені налити воду в ніс. Але як тільки вони це роблять, кажуть: це так просто і приголомшливо!

Як правильно робити Джала-неті?

Нахиліться вперед і заплющте очі, поверніть голову набік, підніміть підборіддя. Дихайте через рот, щільно вставте носик неті-поту у верхню ніздрю. Нахиліть чайник для промивання так, щоб солона вода стікала в ніздрю. Тепер відрегулюйте положення тіла, щоб солона вода могла витікати через іншу ніздрю. Витягніть носик неті-поту, дозвольте залишкам рідини витекти з носа. Обережно висморкайтесь, щоб видалити слиз. Тепер нахиліть голову в інший бік і повторіть процес.

Набір для джала неті

Починай ранок правильно!

Це важливо! Після процедури Джала-неті обов’язково висушіть порожнину носа.

Встаньте прямо і закрийте праву ніздрю великим пальцем правої руки. Тепер швидко вдихаємо і видихаємо через ліву ніздрю 5-10 разів. Тепер повторіть те саме з іншого боку.

При правильному і регулярному виконанні техніка джала неті дозволить вам забути про захворювання носоглотки, алергії, полегшить подих. Ця методика здатна гармонізувати емоційний стан та стимулювати діяльність мозку.

Вода повинна бути прокип’яченою або стерильною, щоб запобігти ризику зараження різними інфекціями та бактеріями, які можуть бути у сирій водопровідній або джерельній воді.

Що потрібно для процедури Джала-неті?

Щоб виконати техніку Джала-неті вам знадобляться: чайник неті-пот, сіль та тепла вода.

Що таке неті пот?

Неті пот – невеликий чайник з вузьким носиком, який акуратно вставляють у ніздрю для промивання слизової носа.

Яка повинна бути температура води для Джала-неті?

Вода повинна бути не дуже гарячою, але й не надто холодною. Краще використовувати бутильовану або фільтровану воду, щоб запобігти подразненню.

Чи можна використовувати соду або йод під час процедури?

Так, ви можете використовувати йод та соду, але не для щоденного очищення, а тільки у разі захворювання та з рекомендаціями досвідченого практика.

Яка пропорція солі потрібна?

Пропорція солі повинна бути одна чайна ложка на півлітра води. Якщо ви відчуваєте біль або печіння, це може означати, що у воді занадто мало або занадто багато солі.

Чи можна виконувати Джала-неті щодня?

Так, ви можете виконувати практику щодня, але це не обов'язково, може бути від 3 до 4 разів на тиждень. Головне – регулярність.

Які побічні ефекти Джала-неті?

Під час практики неті вода повинна проходити тільки через ніздрі. Навіть якщо вода потрапить у горло або рот, вона не завдасть ніякої шкоди. Занадто мало солі може викликати біль, а занадто багато солі може викликати печіння. Після процедури слід виконувати капалабхаті, щоб висушити ніздрі.

Коли протипоказано виконувати Джала-неті?

Якщо у вас носова кровотеча, печіння або подразнення в носі, припиніть процедуру. Якщо у вас чутлива слизова оболонка носа, рекомендується напередодні ввечері перед практикою закапувати по краплі оливкової олії в кожну ніздрю. Людям, які страждають на викривлення носової перегородки, практикувати Джала-неті не слід.

Чи безпечна Джала-неті?

При правильному використанні та чищенні неті-поту, практика безпечна та ефективна.

Чи покращує Джала-неті зір?

Джала-неті захищає носові пазухи та горло від інфекції. Це, у свою чергу, захищає очі від перенапруги та покращує зір.