Наближається зима, і настав час зайнятися заготовками, щоб до весни не харчуватися одними апельсинами і бананами.
Звичайно, банани нам взимку теж стануть у нагоді, але пропустити золотий сезон місцевих овочів-фруктів не можна в жодному разі з кількох причин:
– Фрукти та овочі, що ростуть у зоні вашого проживання, завжди будуть свіжішими та багатішими на корисні речовини, ніж “заморські”, зірвані напівзеленими за тижні до того, як опиняться на вашому столі.
– Купуючи вітчизняне, ви підтримуєте національних виробників.
– Зробивши заготовки власноруч, ви будете впевнені у якості продуктів, які вживаєте.
Сушіння
Цей метод перетворює фрукти та овочі на зручні напівфабрикати, практично не змінюючи їх смак і не завдаючи суттєвої шкоди їх корисним властивостям. Видалення води не шкодить захисним антиоксидантам і зберігає багато вітамінів та мінералів. Ви можете сушити практично будь-які овочі, які можна тонко нарізати (це прискорює час сушіння). У результаті виходить чудова альтернатива для таких продуктів, як, наприклад, кабачок, які втрачають властиву пружну текстуру при консервуванні без оцту.
Навіть із середнім сушильним апаратом вам обов’язково вдасться приготувати чудові сушені помідори в олії для салатів, сушені дині для домашніх цукерок та десертів та багато інших корисних делікатесів.
Щоб надати додатковий аромат овочам, перед сушінням поріжте їх скибочками, полийте маринадом (1 ст.л. оливкової олії, 1 столова ложка рубаного розмарину або чебрецю та 1/4 чайної ложки солі), перемішайте і дайте постояти кілька хвилин. Далі застелите піддони сушарки пергаментним папером і викладайте на неї попередньо відкинуті на друшляк овочі.
Дотримуйтесь рекомендацій виробника сушарки щодо часу та температури сушіння кожного виду продуктів.
Зберігання у підвалі чи льоху
Старий спосіб зберігання, використовуваний нашими бабусями, знову набирає популярності, як простий і ефективний метод зберегти до наступного літа соковитими овочі-коренеплоди, такі як морква, буряк, хрін, топінамбур та інші. Якщо ви щасливий власник льоху, все, що від вас потрібно — це приготувати ящики, газети для перестилання шарів овочів і стежити, щоб температура в приміщенні для зберігання не опускалася взимку нижче 0, інакше коренеплоди можуть підмерзнути. Коренеплоди на кшталт картоплі, брукви, ріпи можна зберігати до шести місяців, фрукти, такі як груші та яблука – до трьох місяців. Овочі та фрукти повинні зберігатися окремо, оскільки фрукти містять речовини, які прискорюють перезрівання “сусідів”.
Заморожування
Найшвидший і найпростіший з усіх методів. Заморожування найкраще зберігає водорозчинні вітаміни та тендітні мінерали в продуктах. Найкраще знайти місце в морозилці для ягід, зелених листових овочів, овочів сімейства хрестоцвітих (різні види капусти) та трав. Рекомендується бланшувати овочі перед заморожуванням. Для довгострокового та зручнішого заморожування (6 місяців або довше) можна використовувати вакуумні системи упаковки продуктів замість звичних пакетів на блискавці. Це збільшить цінне місце в морозилці і вбереже продукти від холодних опіків, коли продукти псуються від попадання крижаного повітря в пакет.
Консервування
Цей старовинний улюблений багатьма метод є ідеальним для вологого зберігання фруктів та овочів, щоб зберегти соковитість та смак. Виберіть для консервування соковиті сливи, персики, сорти яблук і груш, що швидко псуються. А традиційних овочевих рецептів у кожного з нас знайдеться безліч (як же без хрустких маринованих огірків взимку!), але бажано вибирати рецепти, в яких менше оцту, смажених компонентів та олії.
Ретельно стерилізуйте банки та кришки, щоб уникнути роздмухування. Зберігати консервацію можна 1 рік.
Автор блога В моем активном ритме жизни, йога — способ найти баланс и внутреннюю гармонию, путь к тому, чтобы понять мир и свое место в нем. Мне нравится изучать йогу, делиться знаниями об этой древней практике, во всех ее проявлениях. Думаю, счастье должно идти от самого сердца, чтобы мы могли наполнять им мир вокруг.