Хумус прийшов до нас із кухні країн Близького Сходу. Це дуже популярна закуска в Ізраїлі, Туреччині, Лівані, Греції, яку подають із традиційним хлібом чи коржиками. В останні роки він набирає популярності у багатьох країнах світу, особливо серед веганів та вегетаріанців, людей, які дотримуються здорового харчування чи безглютенової дієти. Хумус, як соус або закуску, можна вживати з овочами, чіпсами, крекерами, як пасту/паштет на бутерброди. Це дуже корисна і смачна страва, багата на цінний рослинний білок і волокна, а готується зовсім просто.
Як приготувати хумус із нута?
Основний інгредієнт хумусу – нут (інша відома назва – турецький горох), який відварюється та подрібнюється до однорідного кремоподібного стану. Додатковими складовими виступають оливкова олія, тахіні (паста з насіння кунжуту), лимонний сік, часник, паприка та інші спеції та трави до смаку.
Зустрічаються рецепти, де додатковими інгредієнтами хумусу є різні горіхи, смажені овочі, наприклад, перець, цибуля, помідори, гарбуз, картопля, петрушка та кріп, сир фета і навіть какао.
Якщо ви не знайшли готову пасту тахіні, то можна приготувати її самостійно з обсмаженого насіння кунжуту (сезаму) або замінити арахісовою, або будь-якою іншою горіховою пастою, оливкова олія – іншою ароматною рослинною олією, а турецький нут – замінити будь-якими бобовими, але це вже буде не зовсім класичний варіант.
У супермаркетах продається готовий порошок для хумусу, який необхідно розвести з водою. Але ми за натуральну та здорову їжу, тому в інтернет-магазині Йога Маркет ви знайдете все необхідне, щоб приготувати цю оригінальну страву в домашніх умовах. У нас тільки високоякісні органічні продукти та дуже привабливі ціни.
Рецептів, як приготувати закуску, завдяки інтернету, можна знайти дуже багато, але ми зупинимося на класичному рецепті хумуса, на основі якого ви вже зможете експериментувати, додаючи або замінюючи інгредієнти улюбленішими.
Для того, щоб приготувати хумус вдома, візьміть турецький горох і кунжутну пасту в співвідношенні 4:1, наприклад, 200 г нуту і 50 г тахіні.
Нут считается самым твердым видом бобовых, поэтому перед варкой советуем замочить его на 10-12 часов, а после варить до готовности 1,5-2 часа.
Відварений та охолоджений нут подрібніть до пюреподібного стану однорідної текстури. Це можна зробити вручну, використавши вилку, товкушку для картоплі, м’ясорубку або за допомогою блендера, що буде набагато швидше та якісніше. Додайте помалу воду, в якій варився горох, для отримання бажаної консистенції.
До горохового пюре додайте кунжутну пасту, яку ви легко зможете приготувати самостійно. Необхідне для цього насіння кунжуту від ТМ Bio Planet можна купити в Йога Маркеті. Для тахіні кунжут слід обсмажити і подрібнити у кавомолці.
Тепер до нашого пюре додайте 2-3 ст. л. оливкової олії, сік 1/2 лимона, 1-3 зубчики часнику, сіль, порошок паприки, подрібнене насіння зіри до смаку. Всі інгредієнти ретельно подрібніть та змішайте, при необхідності додайте відвар від нуту. Радимо використовувати кухонний комбайн або блендер із чашею для отримання однорідної кремоподібної текстури страви.
Все, класичний хумус готовий. Можете подати його з грінками або лавашем, морквою або селера, крекером або чіпсами. Упевнені, ваші домашні та гості гідно оцінять смак цієї корисної закуски.
Замовляйте інгредієнти для хумусу в інтернет-магазині Йога Маркет із швидкою доставкою до будь-якого регіону України.
Автор блога В моем активном ритме жизни, йога — способ найти баланс и внутреннюю гармонию, путь к тому, чтобы понять мир и свое место в нем. Мне нравится изучать йогу, делиться знаниями об этой древней практике, во всех ее проявлениях. Думаю, счастье должно идти от самого сердца, чтобы мы могли наполнять им мир вокруг.