fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Ом – таємниця та значення

03.08.2017

Священний склад ОМ (він же АУМ, він же СОХАМ) означає неназване ім’я Бога, абсолют, дао, містить сенс всіх священних писань, є початковою вібрацією світобудови.

Склад Ом — первісний звук, що творить Всесвіт. Символ нескінченності духу, Священного у світі та людині. Знаменує перемогу над Хаосом. Допомагає встановити зв’язок із своєю глибинною сутністю.

OM — священний, «вічний склад», що споживається в індуїзмі та буддизмі під час релігійних церемоній, при читанні молитов, на початку текстів релігійного змісту.

OM є символом найбільшої святості, Брахмана — Абсолюта індійської філософії та Бога індуїстської релігії.

Символ OM має дві форми вираження — комбінація звуків та графічний знак.

Графічний символ OM складається з трьох літер (одна літера на санскриті), над якими зображений півмісяць з точкою нагорі.

На думку Шрі Виноба Бхаве, латинське слово «Omne» та санскритське слово «АУМ» утворені від одного кореня, яке означає «все», і обидва слова виражають поняття всезнання, всюдисущості та всемогутності. Крім того, можна перекласти склад OM як «істинно», «нехай буде так».

Слово “АУМ” бере початок від санскритського кореня “ава”, який має до дев’ятнадцяти різних значень. Досліджуючи ці значення в сукупності, можна витлумачити «АУМ» як символ Сили, яка:

— володіє універсальними знаннями;

— керує всім Всесвітом;

— захищає від нещасть життя;

— здійснює бажання віруючих та карає невіруючих;

— дає просвітлення.

Фактично OM складається з цих трьох незалежних звуків (літер), поєднуючи у собі їхню силу.

Кожна із них окремо має особисте значення.

Деякі тлумачення:

Літера А символізує “початок”, “народження” (адиматва); У символізує “розвиток”, “трансформацію”, “рух” (уткарша); М — “розпад” (міті). Разом вони уособлюють енергію, що управляє процесами творіння, вдосконалення та розпаду Всесвіту, або самого Бога.

Слово АУМ асоціюється з індуїстської тріадою богів.

А співвідноситься з Брахмою, Богом Всесвіту; У — з Вішну, її Зберігачем; М — з Шивою, Руйнівником. Символ ж взагалі вважається позначенням Брахмана, з якого Всесвіт еманує, через якого виростає і дозріває, і з яким у результаті зливається.

Літера А символізує стан неспання (джаграта – авастха), буква У – стан сну зі сновидіннями (свапна – авастха), а буква М означає стан сну без сновидінь (сушупта – авастха).

Спільно символ із півмісяцем і точкою позначає четвертий стан (турья — авастха), який поєднує у собі три інших і трансформує в стан самадхі.

Літера А символізує мову (вак), У — розум (манас), М — подих життя (прана), а весь символ означає живий дух, який є лише частиною священного духу. Три літери тлумачаться також як позначення трьох вимірів: довжини, ширини та висоти, а загалом символ представляє Божество, яке не знає меж розмірів та форм. Букви А, У та М символізують відсутність бажань, страху та гніву, а весь символ означає прекрасну людину (стхіту — праджа), чиє життя затверджено Богом.

Три літери символізують три роди: чоловічий, жіночий та середній, а весь символ позначає все створене разом із Творцем.

Три літери позначають три гуни, або якості: саттва, раджас і тамас, а разом символ втілює гунатиту (людину, яка подолала обмеженість гун).

Три літери позначають три часи: минуле, сьогодення та майбутнє, а весь символ — Бога, що перевищує обмеження часу.

Вони означають також знання, отримані від батька, матері та гуру, а єдиний символ представляє Брахма Відью — пізнання Я, вічне навчання.

Літери А, У і М позначають три ступені йоги — асану, пранаяму і пратьяхару, а весь символ втілює самадхи — мета, до якої ведуть ці три ступені.

Три літери є мантрою «Тат твам асі» («Тобто ти»), або усвідомлення божественності в собі. Весь символ втілює це усвідомлення, що звільняє людський дух від обмеженості тіла, розуму, інтелекту та его.