fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Найпопулярніші види йоги у світі: короткий опис

19.10.2017

Відвідуючи заняття йоги, ви черпаєте безперечну користь для здоров’я, приємно проводите час, робите внесок у свій фізичний та ментальний розвиток. Кожен урок з викладачем ви знаходите у чомусь новим, цікавим та несхожим на попередній. Принадність йоги в тому, що відкривати її для себе можна безмежно, плавно освоюючи нові рівні та розвиваючи свої можливості.

Зараз у світі популяризуються різні, іноді досить екзотичні види йоги, або, швидше, види фізичної активності з елементами йоги.. Зазвичай подібні “течії” не надто численні. Найбільш поширеними, або основними стилями сучасної йоги вважаються такі:

⇒ Хатха

Хатха-йога відома як найуніверсальніша система, тому що є свого роду куполом над усіма іншими стилями йоги і покладена в основу їх розвитку та становлення. Це суміш різних стилів, важливими складовими якої є зміцнення та розтяжка тіла, а також правильне дихання та медитація. Вона поєднує асани, пранаями, медитацію та кундаліні у повноцінну систему, що пропонує всі необхідні засоби для просвітлення чи самореалізації. Саме хатха вважається оптимальною як початок будь-яких йога-занять.

Фото: фестиваль йоги Carpathian Yoga Fest 2017

⇒ Аштанга

Цей стиль, що стрімко розвивається, іноді називають силовою йогою, так як заняття вимагають значних фізичних зусиль. Стандартні пози аштанга йоги змінюють одна одну в швидкому темпі, причому певний набір поз завжди виконується певною послідовністю.

Наталія Салітра, викладач YogaIfSchool

⇒ Айєнгар

Вибудовування, досягнення «правильного» тіла є основною метою у практиці Айєнгар. На відміну від інших стилів, зокрема від Аштанги, пози утримуються протягом тривалого часу. Вітається використання різноманітних додаткових пристроїв (наприклад, пледів та блоків), щоб полегшити досягнення правильного положення тіла та комфорту в кожній асані.

⇒ Бікрам

Цей стиль йоги часто називають гарячою йогою, тому що заняття проводяться в екстремальних температурних умовах, характерних для сауни, ніж для спортивного класу (до 100 градусів). Це також один з видів йоги, дуже наближених саме до поняття тренування, оскільки включає всі компоненти фітнесу: розвиток м’язової сили і гнучкості, витривалості серцево-судинної системи і втрату ваги. Практика покликана розслаблювати напружені м’язи та сприяти очищенню організму через стимуляцію потовиділення. В основі Бікрам-йоги лежать серії із 26 асан.

⇒ Кундаліні

Дихання є невід’ємною частиною цієї практики йоги. Йога-пози та дихання поєднуються з метою активізації руху енергії в тілі. Часто на заняттях кундаліні йоги також практикують монотонне наспівування мантр.

⇒ Віньяса

Віньяса йога – ще один «інтенсивний» стиль йоги, спрямований більше на фізичну складову. Активна форма йоги, орієнтована на координацію дихання та руху. Характерно плавне «перетікання» з однієї пози до іншої. Хоча точна послідовність асан може відрізнятись від уроку до уроку, вітання сонця зазвичай є обов’язковою складовою практики.

Ентоні Скотт, основоположник методу Трістана Віньяса

Кожен вид йоги має свої особливості та характерні елементи, що сформувалися на основі певних фізичних, духовних та ментальних принципів засновників, тому цікавий по-своєму. Але щоб отримати від йоги той результат, який важливий саме для вас, важливим є не суворе дотримання зовнішніх особливостей, а осмислене, зосереджене ставлення до занять і розуміння, що і для чого ви робите в конкретний момент часу.