Содержание
Якщо ви пробували медитацію, але так і не «розкуштували», вас не залишає відчуття дисонансу між бажаним і реальним ефектом від практики, можливо, ви підходите до процесу, роблячи помилки, які його руйнують. З цих шістьох скільки ви помітите своїх?
Ця помилка характерна для всіх новачків. Вони постійно задаються питанням, наскільки правильно і ефективно вони медитують, коли буде виходити краще. Це створює бар’єр, який тільки заважає відкрити собі всі можливості медитації в майбутньому.
Замість того, щоб зосереджуватися на оцінках себе, сфокусуйтесь на присутності та уважності. Використовуйте сумніви як можливість рости у своїй практиці, активно проясняючи свої думки та повертаючи увагу до дихання.
Це допоможе зрозуміти, що немає правильної або неправильної медитації. Люди часто думають, що хороший сеанс – це коли ви повністю і виключно можете зосередити всю свою увагу на об’єкті практики, наприклад, диханні. Але природа розуму – бути рухливим, і активний розум сам є невід’ємною частиною практики.
Стан загальмованості між сном та бадьорістю – наприклад, на самому початку або наприкінці дня – ускладнює медитацію. Біологія тіла налаштована у цей час на сон та відпочинок. Розраховувати, що сплячий розум легше «тримати у вузді», не доводиться. Адже під час сну він у рази активніше опрацьовує інформацію, отриману за день.
Витиснути корисний максимум від практики можна після повного пробудження та ранкової йоги. Після вправ на силу, гнучкість та дихальних ви отримаєте кумулятивний ефект.
Медитація має стати щоденною практикою, і послідовність є ключем до досягнення бажаних результатів.
Зробіть практику безкомпромісним та незаперечним ритуалом у своєму денному графіку, дайте собі слово, що він має відбуватися щодня обов’язково. Безкомпромісність зовсім не означає ідеальність. Багато технік припускають ряд бажаних або обов’язкових для дотримання факторів. Принцип «все або нічого» до медитації не належить. Краще пожертвувати ідеальними умовами, ніж не медитувати взагалі.
Думати, що медитація пов’язана з уникненням реальності – поширена помилка, але насправді все навпаки. Медитація – це стан усвідомленості та ясності. Це спосіб краще інтегруватися із собою, суспільством та сім’єю, отримати нове розуміння. Например, когда вы беседуете, то не будете думать о чем-то в прошлом или будущем. Адже якщо ви не повністю залучені, неминуче втратите багато інформації.
Люди думають про медитацію, як про щось вкрай просте і доступне кожному в будь-яку секунду. Мовляв, достатньо сісти та заплющити очі. Насправді це набагато складніше, ніж здається, особливо якщо ви звикли дозволяти своєму розуму жити власним життям і не вмієте контролювати думки.
Не варто недооцінювати труднощі, і будьте готові справлятися з факторами, що відволікають. Якщо ви сідаєте медитувати, але починаєте думати про список покупок або розмову зі своїм босом, не докоряйте себе, а просто щоразу наполегливо повертайте думки до практики.
З досвідом стає все легше уникнути зривів у безконтрольну біганину думок, і виходить швидше повернутися до фокусу, коли вони відбуваються.
Медитація часто інтерпретується як щось духовне і релігійне, але вона бере початок ще в натуралістичному суспільстві древньої Індії. На багатьох археологічних знахідках зображені люди, що медитують. Тоді не було жодних статуй, храмів, вівтарів чи будь-яких релігійних божеств. Ці медитатори, ймовірно, були ближчими до сучасних учених, які намагаються зрозуміти світ, у якому вони жили.
Люди часто говорять про просвітлення у ключі медитації. Вона не вирішить всіх життєвих проблем, але робить вас усвідомленішими. Ви збільшуєте свою здатність фільтрувати все в житті на важливе та неважливе. Визначаєте, що важливо задля досягнення найкращих результатів, і розумієте, як краще діяти. Корисно для розвитку в будь-якій сфері, а не лише духовної, чи не так?
Можливо, ви вже не раз запитували «чому це так складно?», і знайшли власні цікаві відповіді. З вдячністю дізнаємося про ваш досвід медитації та корисні лайфхаки, як утримувати і повертати фокус.
Пам’ятайте, всі ми колись починали, і ми ще маємо величезну роботу попереду !
Онлайн сеанс йога-нідри від викладача Іллі Журавльова
Автор блога В моем активном ритме жизни, йога — способ найти баланс и внутреннюю гармонию, путь к тому, чтобы понять мир и свое место в нем. Мне нравится изучать йогу, делиться знаниями об этой древней практике, во всех ее проявлениях. Думаю, счастье должно идти от самого сердца, чтобы мы могли наполнять им мир вокруг.