Какао-боби складаються з більш ніж 300 корисних сполук. Серед них фенілетиламін, теобромін та багато поліфенолів. Боби містять велику кількість вітамінів та мінералів, а також калій та мідь, які підтримують здоров’я серцево-судинної системи. Вони багаті на кальцій і магній, які необхідні для того, щоб усі основні органи функціонували належним чином.
Користь:
Містять дофамін, фенілетиламін (PEA) та серотонін, які підтримують психічне здоров’я та покращують настрій. Борються з депресією, сприяє виробленню серотоніну.
У той час, як порція чорниці містить 32% від денної норми антиоксидантів, какао-боби – більше 621%. Завдяки цьому знижується ризик захворювання на рак і регулюється рівень холестерину.
Поліфенол і магній, що є в достатній кількості какао-бобах, позитивно впливають на серцево-судинну систему, а також знижують кров’яний тиск.
Магній збільшує серцеву силу та підтримує стан серцевого м’яза, забезпечуючи таким чином ефективне перекачування крові. Крім того, він зменшує ризик утворення тромбів, і в свою чергу – інсультів та інфарктів.
Цей поліфенол покращує циркуляцію крові, а також підтримує еластичність кровоносних судин. Він бореться з холестерином, у результаті знижується ризик інсультів, інфарктів, раку та діабету. Епікатехін міститься лише у цілих сирих какао-бобах.
Чашка какао може замінити чашку кави, але шкоди від неї, на відміну від кави, не буде.
Какао-боби сприяють схудненню. Дослідження показали, що поліфеноли збільшують чутливість до інсуліну. Крім того, природні антидепресанти в них знімають емоційну напругу під час схуднення.
Сирі какао-боби можна придбати у спеціалізованих магазинах органічного харчування. Ті, кому не до смаку гіркий присмак бобів, можуть споживати ті ж корисні речовини в органічному чорному шоколаді, який не пройшов термічну обробку та містить не менше 70% какао. У його складі не повинно бути молочних продуктів та кокосової чи пальмової олії.
Наукові дослідження в галузі дієтології та сироїдіння виявили безліч корисних властивостей сирих какао-бобів. Як будь-який інший продукт, їх вплив на організм людини індивідуальний, але в цілому зафіксовано його стимулюючу та лікувальну дію завдяки наявності хімічних речовин, аналогічним тим, які використовуються у фармакології для лікування серцево-судинних та інших захворювань. При вживанні слід дотримуватись добової норми споживання, а саме не більше 50 гр. для дорослого, та не більше 30 гр. для дітей.
Здорове харчування має бути пріоритетним для кожної людини, яка хоче залишатися активною якомога довше, і для цього слід експериментувати з різними продуктами, роблячи раціон більш різноманітним та повноцінним.
Автор блога
В моем активном ритме жизни, йога — способ найти баланс и внутреннюю гармонию, путь к тому, чтобы понять мир и свое место в нем. Мне нравится изучать йогу, делиться знаниями об этой древней практике, во всех ее проявлениях. Думаю, счастье должно идти от самого сердца, чтобы мы могли наполнять им мир вокруг.