fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Хатха йога для початківців відео уроки з усіх аспектів

11.02.2016

Пропонуємо вам серію захоплюючих відео про йогу. Якщо ви перейнялися інтересом до цієї стародавньої науки та східної культури здоров’я, тут ви знайдете відповіді на багато своїх питань, дізнаєтеся, що йога – це набагато більше, ніж просто вправи. Ми пропонуємо вам не просто переглянути набір асан, а зрозуміти, як кожна з них працює на вас, на що потрібно звернути увагу при виконанні, і які відчуття повинні вас при цьому супроводжувати. З нами ви відкриєте для себе багато нового про йогу, Індію та, звичайно, про себе.

Автор та творець проекту – Юрій Сулик – викладач йоги та систем на основі йоги з багаторічним стажем роботи, один із основних діячів у становленні йога культури Західної України, керівник Івано-Франківського йога центру «Yoga IF School», співорганізатор міжнародного фестивалю «Carpathian Yoga Fest », Автор власної методології «Adaptive holistic YOGA»

На Сході кажуть, що все змінюється, кожен наступний момент відрізняється від попереднього. І, власне, у нас також багато чого змінилося, ми розвивалися, і цей розвиток хочемо вкласти у 2 сезони проекту.

У новому сезоні окрім традиційних базових рубрик (тіло, дихання, свідомість, філософія та теорія йоги) будуть відкриті нові унікальні рубрики, такі як йога-подорожі до Індії, інтерв’ю визнаного гуру, інтерв’ю знаменитих майстрів та практика відомих майстрів йоги.

Свідомість

Чому саме «свідомість»? Ця рубрика добре вписується на початок заняття, вона налаштовує тіло на сприйняття практики та сприяє розвитку усвідомлення свого тіла. Це, за своєю суттю, практика, що поєднує динамічні і психологічні моменти.

Починати важливо з правильної позиції: потрібно розташувати стопи паралельно ширині плечей (поза Тадасана).

Для ознайомлення із введенням у практику дивіться сезон 1.

Для пози Тадасана потрібно випростатися, витягнути верхівку голови вгору, прикрити очі. Важливо відчути своє тіло, усвідомити свої відчуття від стоп до верхівки голови. Саме в цій позі ви можете відчути найщільніший контакт стопи з поверхнею землі (щось на зразок єднання). Як тіло напружується і підтягується до верхньої точки, до маківки. І на тлі цього витягування ми формуємо легкі коливальні рухи вперед-назад, при цьому не втрачаємо контроль над тілом.

Ви повинні усвідомлювати, як у кожний момент тіло змінює своє місце розташування, і відчувати, як сигнали від рецепторів змінюються разом із зміною позиції. Ця техніка є психосоматичною, є тісний зв’язок психіки з тілом і, навпаки – тіла з психікою. Впливаючи на нашу психіку, ми безпосередньо впливаємо на тіло, і за допомогою цієї практики ми хочемо зняти напругу тілесну та психічну. Ми повністю поринаємо в цей процес, звільняємося від сторонніх думок, для посилення відчуттів, ми додаємо руху з боку в бік і здійснюємо кругові коливальні рухи.

Ця практика також рекомендується людям, які страждають від безсоння. Усього 2-3 хвилини виконання перед сном позитивно впливають на міцність, якість сну та відновлення організму. В цілому вона готує наше тіло до практичної частини роботи в йозі.

Тіло

Перша асана, яку ми розглянемо, це буде поза Ардха Чандрасани, поза півмісяця, яке добре розробляє бічні сторони.

Встаємо в положення Тадасани і витягуємо руки вгору, потім нахиляючись у ліву сторону, при цьому не допускаючи завалення вперед або назад. Нам важливо відчувати серце стопи від носочків, подати таз у бік, і весь правий бік комфортно тягнеться, витягується. Це одна з варіацій середнього ступеня опрацювання. Важливо не нахиляти вперед плече. Симетрично виконуємо цей рух і на інший бік, рухаючись в одній площині, не виводячи плече вперед і зберігаючи контроль від носочків.

У цій позі спостерігається освоєння прогину від центру тіла, тому що саме з центру ми зміцнюємо корсет хребта та всю спину. Особливо позитивний вплив цієї асани йде на органи черевної порожнини (печінка, селезінка, нирки).

Початкова тривалість перебування в положенні рекомендується в межах 15-20 секунд витримки, але при цьому відчувайте своє тіло. Якщо є дискомфорт, або ви спостерігаєте відсутність роботи в м’язах, це ваш орієнтир для спрощення або ускладнення положення в асані.

Дана практика постає як ознайомча програма, повністю безпечна практика можлива лише при живому контакті з кваліфікованим викладачем.

Наступне положення Ашварохи, поза вершника. Воно не дуже популярне в традиційній хатха-йозі, хоча добре готує фундамент – ваші ноги, стопи, коліна та кульшові суглоби. Для пози необхідно розсунути ноги на таку відстань, щоб присівши вниз, гомілки залишалися вертикальними, перпендикулярними до землі. Ми опускаємося вниз настільки, щоб було зручно, не потрібно спочатку займати найнижче доступне положення, і через верхівку тягнемо себе вгору, руки рівні, не згинаємо. Руки (зокрема, лікті) намагаємося завести назад, щоб передню частину розтягнути. Це положення ми робимо для грудної клітки. Таз і куприк підтискаємо вперед, що дуже важливо, коли стоїмо в цій позиції. Коліна розводимо в сторони, щоб напрямок наших колін збігався з напрямком шкарпеток. Стоїмо у цій позі 1-3 хвилини. 2-3 підходи.

Аеропорт Бориспіль та подорож до Далекої Індії.

У цій рубриці ми покажемо вам справжню Індію. Індія дуже різна, це як інша планета, де ми побуваємо разом з вами.

Дихання

У рубриці Дихання, ми розглянемо одну з фундаментальних технік йоги Самаврітті пранаям, рівність. Загалом, як би ви не дихали, наше дихання можна розбити на 4 складові: вдих, затримка на вдиху, видих та затримка на видиху.

Щоправда, у повсякденному житті затримка при вдиху та видиху практично не відбувається, і ми її не помічаємо. У йозі дуже важливими є затримки дихання. По-перше, це впливає на нашу свідомість, по-друге, готує нас до більш складної техніки йоги. Самі затримки дихання є дуже добрим стресом для нашого організму, і оскільки саме дихання – це наша перша необхідність, вони сприяють запуску різних рефлексів, унаслідок чого відбувається розвиток. Будь-який розвиток пов’язаний зі стресом, створюючи його, ми таким чином даємо можливість організму оновитися.

У 1 сезоні телепрограми ми освоювали повне дихання, його необхідно засвоїти, перш ніж переходити до техніки Самаврітті.

Повне дихання це цикл — живіт, грудна клітка, ключиця — плавне спокійне залучення у диханні всіх трьох зон. Коли дихання плавне, ми пробуємо вводити затримки дихання на 4 рівні частини (4-6 секунд). Починати потрібно з 4 секунд. Ми робимо вдих 4 секунди, 2 секунди затримка на вдиху, 4 секунди видих та 2 секунди затримка на видиху.

Пробуємо.

Продовжуємо робити 3-4 хвилини у своєму комфортному режимі.

Важливим є точний контроль якості виконання, комфорт, тому що дихання безпосередньо пов’язане з нервовою системою та з дихальним центром.

Наступним кроком є збільшення затримки, а вирівнювання дихання у форму квадрата: 4 секунди вдих, 4 секунди затримка при вдиху, 4 секунди видих, 4 секунди затримка при видиху.

Пробуємо.

Починаємо з 1 хвилини та доводимо до 5 хвилин.

Йога подорожі

Прямуємо простими дорогами в глибинку Індії.

Першим пунктом призначення стає Говардхан – невелике поселення за мірками Індії. Це священне поселення. Його створив Крішна, рятуючи людей від повені. Навколо цього пагорба щодня збираються паломники, обминаючи його священною ходьбою довжиною 21 км. Цією дорогою ходять мільярди людей уже сотні тисяч років. Говардхан – традиційне місце та дуже популярне для паломників, духовних людей із самої Індії.

Говардхан – місце сили. Вся Індія це країна крайнощів, країна химер, країна тих речей, які незрозумілі середньостатистичній людині. До Індії потрібно бути готовим, це не країна для відпочинку, тим більше спокійного відпочинку. Тут багато чого різного, яскравого, тут треба побувати!

Інтерв’ю гуру

Шайлендра Шарма – відомий індійський гуру.

«Кожна всебічно розвинена людина з великим колом інтересів хоче досягти своєї мети, багато мріє, але й багато втілює в життя. Навіть найменша частина задуманих ідей, мрій, думок має величезну силу, що дає загальну інформацію про світ і кожну його частину. Йога – це найкращий шлях розвинути цю силу думки, завдяки якій ваші мрії перетворюються на реальність. Завдяки йозі людина розуміє, що окрім банального існування, для людини відкриті значно важливіші речі. Коли ми розуміємо це остаточно, ми виходимо за межі нашого духу. Йога — єдиний варіант зрозуміти самого себе, потоваришує зі своїм тілом і свідомістю. Це одне із ключових понять щасливого життя, оскільки найкраща життєва позиція – бути справжнім, позбавленим фальші, насамперед для себе. Кожна людина, яка хоче цікаво, пізнавально жити, а не існувати, має переслідувати цю мету. Ціль йоги – не релігійні мотиви. Вам не пропонують Бога чи чиїсь варіації небесних благ. Створіть власні небеса. Чи не рівняйтеся на чужі орієнтири. Поважайте себе. Якщо ви повірите в особисті сили, створіть власне бачення світу, і до вас потягнуться оточуючі люди, родичі, друзі, колеги. Союз тіла і духу породжує єднання з усім, що вам подобається, чого ви хочете досягти і багато іншого.

Кожна релігія з нині існуючих була створена і розвивається вже понад тисячу років. Так само в основі кожної релігії лежить канон про життя після смерті, згідно з яким людина потрапляє до раю за добрі або провалюється в пекло за погані вчинки. Це веде до того, що суть усіх релігій світу однакова, просто є деякі інтерпретації, уточнення та імена. Для поняття та трактування релігійних понять ми використовуємо дух, свої переконання, свої поняття, а дух ховається у нашому тілі. Тому досягнення умиротворення духу це і досягнення гармонії в тілі.

Йога за допомогою тілесної та духовної зарядки відкриває вам відповіді на запитання про те, що відбувається після смерті, і тільки вона одна може з цим розібратися. Крім раю та пекла йога знаходить 3 варіант, який далеко суб’єктивний для кожного. Батьки подарували кожному з нас фізичне тіло, і зробили все, що було в їх силах, для загартування духу. Але це поняття індивідуальне і ніхто не зможе прищепити вам переконання, точку зору та інші аспекти, якщо самі ви не бажаєте. Тому створіть у власному тілі здоровий, сильний дух, доведіть, що ви здатні на більше разом із йогою»

Теорія та філософія йоги

Ми розглянемо фундаментальну та дуже важливу тему – типи людей. Вона важлива для того, щоб ми розуміли, хто ми такі, що нам підходить, і чи дійсно відповіді на запитання на кшталт «чим мені подобається займатися», «чим хочу займатися» і «що мені найбільше потрібно» – це істина, до якої Треба прагнути. Практика показує, що ні, це не істинна, але для цього нам потрібно розглянути ширше це питання. Нині ми дедалі більше піддаємося пропаганді. Існує погана пропаганда, наприклад алкоголю, але є позитивна пропаганда – приклад здорового способу життя та спорту як його частини. Часто нам подають, що біг, силові навантаження у тренажерному залі універсальні та корисні для всіх людей. Саме розгляд типів людей та розуміння, до якого типу ми належимо, дає можливість провести паралель до себе та зрозуміти, чи справді це так у конкретному випадку. Підходить нам той чи інший спосіб життя, та чи інша діяльність.

На перший погляд ми дуже різні, і взагалі всі люди різні. І якщо спробувати поділити всіх на категорії та віднести себе до тієї чи іншої з них, виявиться, що таких одиниць можна виділити величезну кількість. Але можна слідувати іншому підходу. Як у давнину, ми орієнтуватимемося на давньоіндійське вчення – медицину аюрведу, яка ділила людей на 3 основних типи: вата, піта, капха, плюс проміжні між ними. Напрацювання сучасних вчених 20 століття, які жили у різний час, у різних країнах, і були частиною різних культур, свідчать, що вони приходили у своїх дослідженнях до того, що люди у фізичному плані належать до 3-х основних категорій та проміжних між ними. Тобто існує всього лише 7 категорій людей, що дуже мало і відносно просто. Важко зіставити із тією чи іншою категорією конкретної людини. Вивчити 7 категорій людей не є проблемою. Всім відомо, що є люди кістково-худого типу, які важко набирають вагу, вони худі від народження. Незалежно від кількості їжі вони все одно залишаться такими. І навпаки, є такі міцні, щільні люди, у яких добре розвинені м’язи, і властиво далеко не худорлява статура. Існує жировий тип людей. Навіть якщо вони все життя сидять на дієтах та обмежують себе в їжі, вони дуже швидко набирають вагу. Це 3 основні категорії людей: кісткового типу, м’язового та жирового типу. Як би ми не класифікували, суть одна. Не можна думати, що вигляд це щось банальне, малозначуще, тобто лише зовнішнє тіло. Зовнішнє тіло, просто співвідношення м’язів і жирової тканини, це оболонка, а й певна робота гормонної системи, і навіть особливості характеру людини. Наприклад, м’язовий тип та високий рівень адреналіну – це люди вогню, які легко збуджуються, які люблять змагання (спорт, діяльність). Також у кожному типі є свої особливості, і те, як ми виглядаємо, відображає наш внутрішній світ. Компенсація своїх типів — фундаментальне питання у йозі, власне адаптація практики, адаптація способу життя під конкретну людину. Ще Патанджалі говорив, що зміна людини неможлива без трансформації практики, тобто матерії.

Більш детально ми розглянемо цю тему в наступних програмах. Ми спробуємо розглянути детальніше всі групи людей, щоб кожен із вас міг віднести себе до однієї з них, зробити висновки та отримати покажчик до конкретного балансування себе та свого життя.