fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Чи варто витрачати час на пророщування пшениці?

06.03.2015

Пророщування пшениці в домашніх умовах

 

  • Пророщування пшениці для їжі та напоїв

 

Пророщування пшеницідля їжі у вигляді паростків та вирощування пагонів для соку вітграсу – два найпопулярніші способи серед шанувальників правильного та здорового харчування харчуватися здорово та правильно.

проростки пшениціПричому паростки пшениці вже міцніше зайняли своє місце в сироїдницьких та вегетаріанських рецептах, а мода на вживання вітграсу ще досить нова. Тим не менш, завойовує дедалі більше прихильників.

Дві унції (близько 60г) соку молодих пагонів пшениці приблизно містять поживний еквівалент п’яти фунтів (2,25 кг) сирих органічних овочів високої якості. Наприклад, вітграс містить у два рази більше вітаміну А, ніж морква, і більше вітаміну С, ніж апельсини! Сік містить повний спектр вітамінів, а також кальцій, фосфор, магній, натрій та калій у збалансованому співвідношенні. Паростки пшениці є повноцінним джерелом білка, поставляючи всі незамінні амінокислоти, та багато іншого.

На додаток до забезпечення тіла лікувальними дозами вітамінів, мінералів, антиоксидантів, ферментів та фітонутрієнтів, вітграс також має властивості потужного детоксиканту, особливо печінки та крові. Це допомагає нейтралізувати токсини та негативний вплив забрудненого навколишнього середовища на організм.

  • Зерно пшениці для пророщування

 

проростки пшениціПроросле зерно відрізняється від цільного зерна у трьох основних аспектах:

1) проростання активує харчові ферменти;

2) проростання збільшує вміст вітамінів

3) проростання нейтралізує антинутрієнти, такі як фітинова кислота, яка пов’язує мінерали, перешкоджаючи повному засвоєнню.

Звичайно, краще для пророщування купувати якісне зерно, вирощене з огляду на екологічні вимоги. Для тих, хто не бажає витрачати час чи зусилля, в інтернет-магазинах можна спробувати знайти борошно із пророслого зерна, яке також має чудові властивості.

  • Пророщування пшениці фото

 

Існують різні способи пророщування пшениці та вирощування пшеничних пагонів. Визначте спочатку, в якому вигляді «активована» пшениця Вам подобається найбільше, а потім вирішите, як і в яких кількостях Ви її пророщуватимете – на один салат раз на тиждень, або освоюватимете майже промислові масштаби.

Де придбати пшеницю для пророщування

 

  • Пшениця для пророщування купити

 

Купити пшеницю для пророщування в Києві та великих містах простіше, але сьогодні вже і в невеликих населених пунктах з’являються магазини здорового харчування, де обов’язково знайдуться спеціальне насіння. Тому, якщо Ви серйозно вирішили цим зайнятися, питання «де продається пшениця для пророщування?» навряд чи Вас зупинить.

Не все зерно пшениці однакове. І справа не лише у сортах. Як уже згадувалося вище, тільки якісна екологічно чиста пшениця має лікувальні та очищаючі властивості. Крім того, спеціальна пшениця від перевірених виробників має вражаючу схожість і є основою для соковитих та поживних пагонів із кращими темпами зростання. Органічна пшениця – це пшениця, вирощена на землі, де не використовувалися гербіциди, як мінімум, протягом попередніх 3 років, і є сертифікат про це. Якщо органічна пшениця, в ній міститься значно більше корисних речовин.

Пророщування насіння пшениці

 

  • Способи пророщування пшениці

 

Спосіб 1. Взяти півсклянки зерна, промити кілька разів холодною проточною водою. Далі перекласти пшеницю в ємність (скло або харчовий пластик) і залити її водою на 2 пальці вище за рівень зерна. Залишити на 10-12 годин. Знову промити розбухлу пшеницю. На дно посуду для пророщування постелити мокру тканину або марлю, розкласти пшеницю шаром до 3 см, зверху покласти ще шар тканини або марлі, рясно змоченою водою. Пшениця вимагає «провітрювання» (зливати воду на 10 хвилин через кожні 6-8 годин), причому щоразу її потрібно промивати у новій воді. І так до появи паростків. Найголовніше – не допустити засихання зерен, постійно підтримувати їх у зволоженому стані. Приблизно через 36-48 годин Ви побачите білі паростки завдовжки 1-2 мм (довші паростки не годяться), а самі зерна стануть м’якими. Значить, пшениця «дійшла до кондиції» і настав час її вживати, поки вона не перезріла. Перед цим її необхідно ще раз промити та кинути на сито.

Спосіб 2: Взяти півсклянки зерна, промити. Пшеницю висипати в середню (літрову) прозору банку, залити водою на рівень зерна і залишити на 12 годин. Далі шийку банки потрібно обернути і обв’язати тонкою нещільною тканиною (можна марлею). Не знімаючи тканину, злити воду з банки, струсити її, щоб розпушити і рівномірно розподілити зерна, залишити посудину під кутом 45®. Приблизно через 12 годин зволожити зерна, наливши в банку через тканину свіжу воду. Воду злити, банку повернути до попереднього положення. Ще через півдоби повинні прорости паростки оптимальної для вживання довжини. Тканина знімається, пшениця промивається та відкидається на сито.

Пророщування пшениці будинку для вітграсу

 

проростки пшениціВисипати пшеницю в посудину та залити водою на 1-2 см вище зерен приблизно на добу. Відкинути на друшляк, щоб стекла зайва рідина. Дно посудини застелити паперовими рушниками чи серветками. Зверху рівним шаром засипається насіння пшениці і зверху також покривається серветками. Далі добре змочуємо верхню серветку водою та періодично зволожуємо її до появи перших маленьких паростків. На наступний день у ємності для вирощування вітграсу насипається шар землі не менше ніж 3 сантиметри. Землю потрібно щедро збризкати водою і зверху розсипати пшеницю. Зверху укладаються мокрі серветки та шар поліетилену з отворами для проникнення повітря. Ємності ставляться у місце, де достатньо світла. Ще добу серветку зверху треба добре зволожувати двічі на день. Потім можна прибрати поліетиленову «теплицю» і просто поливати щодня до того, як вона виросте потрібну довжину.