fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Ашваганда – 7 причин спробувати

04.11.2019

Ашваганда (ашвагандха) — багаторічна рослина сімейства Пасльонові, відома як Індійський женьшень, Зимова вишня. Тисячі років застосовується в Аюрведичній медицині. Сучасний погляд на її використання з лікувальною метою не однозначний. У продажі є кілька різновидів: ашваганда чорна, арішта (або ришта), лехам, хима; у вигляді таблеток, капсул, порошку чи темної рідини. Багато корисних властивостей цієї рослини підтвердилися науковими дослідженнями. Тому купити ашваганду – не означає наслідувати моду на «все східне», сьогодні все частіше ми купуємо натуральні рослинні лікарські засоби, тому що модно – бути здоровим!

фото: ашваганда ягоди

Застосування і користь

Хімічний склад багатий рослинними алкалоїдами (близько 100), амінокислотами, пептидами, мікроелементами, саме вони зумовлюють потужну стимуляцію імунітету і такий широкий діапазон області застосування:

1. В онкології: завдяки своїм протизапальним, імуностимулюючим, антиоксидантним властивостям індійський женьшень використовують для профілактики та комплексного лікування ракових захворювань (дослідження японських учених у 2007 році встановили, що алкалоїди листя та кореня ашвагандхи вибірково пригнічують ріст ракових клітин). Ці ліки відновлюють та зміцнюють загальний стан хворих, які перенесли радіо- та хіміотерапії, які необхідні при лікуванні онкозахворювань, але призводять до небезпечного пригнічення імунітету.

2. При цукровому діабеті: науковий звіт про стійке зниження рівня глюкози в експерименті на лабораторних щурах після місяця додавання ашваганди в їжу.

3. Антихолестеринова дія: журнал «World Journal of Medical Sciencеs» у 2009 році опубліковує дані, що застосування індійського женьшеню корисне для роботи серцевого м’яза та кровоносних судин, особливо при гіпертонічній хворобі (нормалізує артеріальний тиск), високому рівні атерогенного, судин, холестерину.

4. Антистресовий ефект: у публікаціях індійського журналу «Клінічна медицина» доводиться здатність зменшувати вироблення наднирковими залозами гормону кортизолу, відповідального за стресові реакції, також знижує прояви депресій, тривожних станів, судом, безсоння.

5. Профілактика та лікування гіпотиреозу: у 2001 році Журнал фармації та фармакології опублікував звіт про те, що екстракт кореня індійського женьшеню, при регулярному прийомі, збільшує секрецію гормонів щитовидної залози.

6. Є природним імуностимулятором: після застосування гормонів та імунодепресантів швидко відновлюється м’язовий тонус та захисні бар’єрні функції організму на фоні прийому ашваганди.

7. Збільшує кровотворення, благотворно впливає на зір, покращує стан людей, які страждають на хвороби дихальної, травної систем.

Користь для чоловіків

Лікарські засоби, що містять екстракт кореня індійського женьшеню, значно підвищують лібідо та рівень тестостерону в крові. У країнах Азії це найпопулярніший афродизіак, що рекомендується для стимуляції статевого потягу, у тому числі й у жінок, покращення якості сексуального життя. Крім того, що використовується в лікуванні чоловічої безплідності та запальних захворювань, таких як простатит, для чоловіків цікаво застосування у спорті. Підвищуючи обмін речовин, ці препарати сприяють швидкому нарощуванню м’язової маси, що є важливим для тих, хто практикує бодібілдинг.

Користь для жінок

Жінкам рекомендують вживати регулярно препарати ашваганди для успішного зачаття при безплідді, тяжкому перебігу клімаксу та таких захворюваннях, як міома матки, ендометріоз.

ашваганда корінь

Шкода та побічні ефекти.

Потенціюють дію ліків, що знижують тиск, антидепресантів, можливий кумулятивний (посилений) ефект і, отже, небажаний результат.

Протипоказано:

– При дисбактеріозах кишечника та гострих гастритах, з блювотою та проносами.

– Вагітним жінкам (висока ймовірність викиднів) і матерям, що годують.

ашваганда

Як приймати?

Продаж та вживання препаратів ашваганди заборонили в деяких країнах. Справа в тому, що ця рослина, як усі пасльонові, може бути токсичною при перевищенні терапевтичної дози, яка становить максимум 6 г сухої речовини на день (2 чайні ложки сухого або свіжого коріння). Можна запивати теплою водою, молоком або робити трав’яний чай, не більше однієї чайної ложечки на 250 мл води двічі на день. Важливо не допускати передозування!

У нашому ЙогаМаркет можна купити органічну Ашваганду Хімалаю в капсулах та порошку.