Содержание
Доктор Роберт Лахіт (професор Ратгерського університету, володар наукового ступеня в галузі мікробіології) описує килимок для йоги як:
Така ситуація притаманна більшості килимків у студіях (особистих матів не стосується). Поки мати чекають чищення, натовпи людей використовують їх у студіях і, відповідно, з кожним заняттям шанс появи різних вірусів, бактерій, грибків (стафілокок, стрижучий лишай) збільшується.
Якщо ви займаєтеся в залі на загальних йога-матах, не соромтеся просити обприскувач для дезінфекції, це ваше здоров’я!
Чищення йога-мату — обов’язковий ритуал, який потрібно ввести у свою практику із самого початку. Віруси, мікроби та бактерії можуть призвести до неприємних наслідків. Не варто нехтувати гігієною! Піт, бруд з тіла переноситься на килимок щоразу, коли ви займаєтеся, згодом вони накопичуються на йога-маті та створюють видиме забруднення та неприємний запах. А тепер тільки подумайте, скільки асан передбачає торкання обличчям йога-мату? Скільки разів під час та після практики, ви торкаєтеся обличчя руками?
Вирішили займатися очищенням частіше? Підказуємо, як правильно чинити, а як робити не варто. Тільки правильний догляд збереже важливу властивість килима — липкість.
Правильно:
Неправильно:
Уникайте миття в душі та пральній машинці, оскільки такі йога-мати дуже сильно вбирають вологу. Не варто використовувати ефірні олії, оскільки вони можуть руйнувати матеріал.
Для очищення можна використовувати пилосос із маленькою щіткою-насадкою – обережними круговими рухами видаліть тверді частинки та велику кількість пилу. А потім очистіть за допомогою сольового обприскувача або спеціальним спреєм, який часто пропонують виробники для своїх йога-матів.
Для ретельного очищення змішайте соду в теплій воді зі шматочками лимона і протріть килим, а потім добре висушіть.
Іноді можна використовувати соляний скраб.
Вода з оцтом – ще один відмінний природний спосіб продезінфікувати виріб і зберегти текстуру і колір.
Уникайте накопичення вологи, обмежтеся вологим рушником. Пам’ятайте, що при замочуванні та використанні ефірних олій з часом клейкість поверхні значно погіршиться. Для глибокого чищення використовуйте харчову соду.
Такі килимки мають антимікробні властивості, тому вам не варто турбуватися про грибки.
Кращий спосіб очищення коркового килима — використання злегка теплої води і мила на м’якій тканині. Акуратно протріть килимок вологою ганчіркою, а потім дайте йому висохнути на повітрі. Для очищення можна використовувати суміш оцту та ефірної олії.
Більшість килимів можна прати у пральній машині у прохолодній воді з невеликою кількістю миючого засобу. Також ви можете прати його у ванній кімнаті вручну. Можна використовувати дезінфікуючі засоби та ефірні олії та навіть морську сіль (потрібно протерти йога-мат сіллю за допомогою мокрого рушника, дати підсохнути та витерти).
Автор блога
В моем активном ритме жизни, йога — способ найти баланс и внутреннюю гармонию, путь к тому, чтобы понять мир и свое место в нем. Мне нравится изучать йогу, делиться знаниями об этой древней практике, во всех ее проявлениях. Думаю, счастье должно идти от самого сердца, чтобы мы могли наполнять им мир вокруг.