fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Як очищати йога-мат: догляд за різними видами килимків

02.04.2020

Доктор Роберт Лахіт (професор Ратгерського університету, володар наукового ступеня в галузі мікробіології) описує килимок для йоги як:

“неживий предмет, що призначений для поширення різних бактерій і служить відмінним інкубатором для безлічі шкірних інфекцій”
Студійні йога-мати є разюче родючими джерелами інфекції, головним чином через те, що люди пітніють на них, а чистяться вони дуже рідко.

Така ситуація притаманна більшості килимків у студіях (особистих матів не стосується). Поки мати чекають чищення, натовпи людей використовують їх у студіях і, відповідно, з кожним заняттям шанс появи різних вірусів, бактерій, грибків (стафілокок, стрижучий лишай) збільшується.

Якщо ви займаєтеся в залі на загальних йога-матах, не соромтеся просити обприскувач для дезінфекції, це ваше здоров’я!

Чищення йога-мату — обов’язковий ритуал, який потрібно ввести у свою практику із самого початку. Віруси, мікроби та бактерії можуть призвести до неприємних наслідків. Не варто нехтувати гігієною! Піт, бруд з тіла переноситься на килимок щоразу, коли ви займаєтеся, згодом вони накопичуються на йога-маті та створюють видиме забруднення та неприємний запах. А тепер тільки подумайте, скільки асан передбачає торкання обличчям йога-мату? Скільки разів під час та після практики, ви торкаєтеся обличчя руками?

Вирішили займатися очищенням частіше? Підказуємо, як правильно чинити, а як робити не варто. Тільки правильний догляд збереже важливу властивість килима — липкість.

Декілька загальних порад при очищенні:

Правильно:

  • очищати щонайменше раз на тиждень.

Займаєтесь часто, на вулиці чи рясно потієте? Варто подумати про протирання після кожного тренування. Це чудовий спосіб підтримувати гігієну та продовжити термін служби килимка. Поставтеся до цього як до щоденного прання білизни.
  • користуватися натуральними засобами;
  • якщо у вас немає часу, купіть серветки або спеціальний спрей.

Неправильно:

  • використовувати багато миючого засобу (килимок може розбухнути);
  • залишати килимок на сонці.

Сушіння килимка на сонці може здатися гарною ідеєю (адже з футболками це працює), але це може дійсно висушити його. Він просто почне кришитися, і ви не зможете його більше використати.

Як доглядати різні види йога-матів:

Каучукові килими для йоги

Уникайте миття в душі та пральній машинці, оскільки такі йога-мати дуже сильно вбирають вологу. Не варто використовувати ефірні олії, оскільки вони можуть руйнувати матеріал.

Для очищення можна використовувати пилосос із маленькою щіткою-насадкою – обережними круговими рухами видаліть тверді частинки та велику кількість пилу. А потім очистіть за допомогою сольового обприскувача або спеціальним спреєм, який часто пропонують виробники для своїх йога-матів.

Для ретельного очищення змішайте соду в теплій воді зі шматочками лимона і протріть килим, а потім добре висушіть.

Іноді можна використовувати соляний скраб.

Вода з оцтом – ще один відмінний природний спосіб продезінфікувати виріб і зберегти текстуру і колір.

Bodhi виробляють натуральні спреї з додаванням олії евкаліпту. Дезінфікуючий спрей від Bodhi не підходить для матів з натурального каучуку, з відкритими порами (наприклад, Bodhi EcoPro) або поліуретановим покриттям.

Поліуретанові йога-мати

Уникайте накопичення вологи, обмежтеся вологим рушником. Пам’ятайте, що при замочуванні та використанні ефірних олій з часом клейкість поверхні значно погіршиться. Для глибокого чищення використовуйте харчову соду.

Такі килимки мають антимікробні властивості, тому вам не варто турбуватися про грибки.

Зверніть увагу! Купуючи килимок, уважно прочитайте інструкцію, часто виробники додають різні матеріали в йога-мати. У такому випадку, вони відзначають, як потрібно доглядати за виробом або вказують власний спрей для очищення та дезінфекції.

Пробкові йога-килимки:

Кращий спосіб очищення коркового килима — використання злегка теплої води і мила на м’якій тканині. Акуратно протріть килимок вологою ганчіркою, а потім дайте йому висохнути на повітрі. Для очищення можна використовувати суміш оцту та ефірної олії.

Мати із ПВХ

Більшість килимів можна прати у пральній машині у прохолодній воді з невеликою кількістю миючого засобу. Також ви можете прати його у ванній кімнаті вручну. Можна використовувати дезінфікуючі засоби та ефірні олії та навіть морську сіль (потрібно протерти йога-мат сіллю за допомогою мокрого рушника, дати підсохнути та витерти).