Содержание
Вашому килимку для йоги доводиться багато терпіти: ви потієте на ньому, берете його з собою в подорож, розкручуєте та скручуєте знову і знову. Це ваш вірний супутник у вашій йога-подорожі. Щоб ви могли насолоджуватися ним довгий час, за ним слід правильно доглядати. У цій статті ви дізнаєтесь, як очистити килимок для йоги. Також ми запропонуємо вам рецепт домашнього спрею для очищення з компонентів, які можна знайти вдома.
Почнемо з того, що ознаки зношування цілком нормальні. Ви постійно лежите на килимку, торкаєтеся його руками та ногами, іноді під час тренування потієте. Ми рекомендуємо регулярно очищати килимок для йоги, щоб не залишалося бактерій, і ви могли продовжувати займатися комфортно та без ковзання.
ПВХ, натуральний каучук чи пробка? Коли справа доходить до чищення килимка для йоги, вирішальне значення має матеріал, з якого він виготовлений. Килимки для йоги з ПВХ особливо міцні та легко чистяться, але натуральний каучук може швидко стати крихким, якщо догляд занадто агресивний. У наступному розділі – огляд правильного способу очищення залежно від матеріалу.
Килимки для йоги з ПВХ зносостійкі та легко очищаються, що робить їх особливо міцними. Ви можете очистити їх спреєм для йога-мату або просто помити у душі. Килимки з ПВХ можна навіть прати у пральній машині в делікатному режимі. Але не можна викручувати та сушити в сушильній машині.
М’який матеріал TPE чутливіший і швидше зношується. Сліди стирання від рук та ніг помітні швидше, але при використанні цього матеріалу їх неможливо уникнути. Однак килимок для йоги з ТПЕ можна мити водою або очищати за допомогою делікатного спрею. Найкраще акуратно протирати вологою ганчіркою. Зверніть увагу: душові та пральні машини не підходять для цього делікатного матеріалу.
Натуральний каучук дещо сприйнятливіший і може швидко стати пористим, якщо його занадто інтенсивно доглядати. Тому найкраще протирати каучуковий килимок вологою тканиною. Для очищення достатньо води або розпилювача, що підходить для даного матеріалу.
До речі, килимки для йоги з натурального каучуку притягують пил та волосся. Якщо виникає необхідність очистити килимок ретельніше, його можна акуратно прополоскати під душем, не замочуючи повністю.
Коркові килимки є самоочисними: пробка є матеріалом з закритими порами і практично непроникна для рідин, тому піт і пил не вбираються. Тому тут достатньо вологої ганчірки з водою. Для видалення стійких плям можна використовувати м’яке мило або спрей для йога-килимка. Зверніть увагу: корковий килимок для йоги також не можна прати в пральній машині.
Важливо для всіх типів матеріалів: після очищення повісьте коврик для йоги у кімнаті з гарною циркуляцією повітря та дайте йому висохнути, перш ніж згорнути його. Уникайте прямих сонячних променів.
Щоб захистити килимок та шкіру – використовуйте натуральний спрей. Ви можете купити спреї, що підходять для конкретного матеріалу або приготувати спрей в домашніх умовах, використовуючи всього кілька інгредієнтів:
Перелийте інгредієнти в чисту скляну пляшку з розпилювачем (500 мл). Розпорошіть домашній спрей на килимок для йоги – і залиште на короткий час. Потім ви можете протерти його вологою ганчіркою.
Ймовірно, вам не вдасться уникнути періодичного очищення йога-мату, але за допомогою цих порад ви зможете підтримувати килимок якомога довше чистим.
Наш висновок. Якщо при догляді за йога-матом ви дотримуватиметеся інструкцій виробника щодо конкретного матеріалу, він радуватиме вас довгий час. Існують міцні килимки, наприклад, з ПВХ, які можна прати навіть у пральній машині у делікатному режимі. З натуральними матеріалами, такими як ТПЕ, каучук і пробка, важливо поводитися обережно, протирати вологою тканиною і не використовувати агресивні засоби для чищення. Одне можна сказати напевно: при правильному догляді за килимком для йоги ніщо не завадить вашим регулярним заняттям.
Якщо ви бажаєте полегшити собі життя та забезпечити комфортну практику, відвідайте наш інтернет-магазин yogamarket.com.ua. Насолоджуйтесь чистотою без зусиль!