fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

10 фактів про веганство. Скільки з них ви знаєте?

01.11.2022

Цікавитесь веганством? Новачок у веганському способі життя? А можливо експерт? Давайте перевіримо, скільки з цих фактів ви вже знаєте! Вибір веганства – гарне рішення. Люди, які дотримуються такого харчування, можуть протягом дня робити вибір, який сприяє їх власному здоров’ю, планеті та тваринам. Цей спосіб життя зараз настільки поширений, що приваблює більше, ніж будь-коли раніше!

Велика кількість людей навіть не знає про веганство, а тим більше, не розрізняє веганів та вегетаріанців.

Веганство часто описують як рослинну дієту. Але це набагато більше. Вегани не їдять жодних продуктів тваринного походження. Вони не використовують продукти тваринного походження відмовляються від їжі, що включає тваринні ферменти.

Веганство — це здоровий спосіб життя, піклування про тварин та екологію, а також дієта. У людей є так багато різних причин стати веганом!

Веганський раціон

Факти про веганство та трішки статистики 😉

  1. Веганство може розв’язати проблему голоду у світі.

Проблема голоду поширена в багатьох куточках світу. Одним із варіантів боротьби є веганство. Дослідження показують, що ми могли б прогодувати ще 4 мільярди людей, якби вирощували наші культури безпосередньо для споживання людиною, а не згодовували їх тваринам, які потім споживали.

  1. Вже до 2048 року наші океани можуть стати безрибними.

На щастя, веганство може врятувати наші океани! Тваринництво створює мертві зони океану через надмірний вилов риби, забруднення та зміну клімату, що руйнує морські екосистеми. Вчені очікують, що океани будуть безрибними до 2048 року, якщо ми не змінимо індустрію виробництва продуктів харчування для тварин і їх практику.Уявіть собі, в США за статистикою одна людина споживає 124 кілограми м’яса на рік. В Україні це число становить 52 кг на одну людину на рік (дані актуальні на вересень 2022).

  1. Багато світових знаменитостей дотримуються веганської дієти.

Такі знаменитості, як: Бенедикт Камбербетч, Мадонна, Хоакін Фенікс, Наталі Портман, Джаред Лето, Пітер Дінклейдж, Мішель Пфайффер, Кім Кардаш’ян з 2019 року, Алісія Сільверстоун, Біллі Айліш і Седі Сінк («Дивні дива») – усі вони обрали веганський спосіб життя.

Знаменитості, які стали веганами

Знаменитості, які стали веганами, зокрема Седі Сінк, Бенедикт Камбербетч, Наталі Еммануель

  1. Великобританія – основна веганська нація.

За даними TheVeganSociety, у 2020 році Велика Британія купила третину всіх веганських альтернатив, а рівень споживання веганського молока, масла, сиру, готових страв і рослинного «м’яса» у Великобританії є найвищим у Європі. У 2018 році Великобританія випустила більше веганських продуктів, ніж будь-яка інша країна.

  1. Вегани взагалі не їдять продуктів тваринного походження.

Рослинна дієта не включає м’ясо, рибу чи молочні продукти, але чи знаєте ви, що є багато інших менш відомих продуктів тваринного походження, які виключаються?Сувора веганська дієта не включає, наприклад, мед, тому що мед виробляють бджоли. Суворі вегани застосовують до бджіл той самий моральний кодекс, що й до доїння корів. Вегани також не можуть їсти багато цукерок, тому що багато з найпопулярніших продуктів масового виробництва містять желатин, сполуку, отриману з кісток тварин.

  1. Чи мають вегани дефіцит білка?

Один із найбільших міфів, які підтримує м’ясна промисловість, полягає в тому, що єдиним джерелом білка для людини є м’ясо. Це хороша тактика продажу, але сувора реальність полягає в тому, що таке мислення фактично спотворює веганство. Як наслідок, багато людей відмовляються переходити на іншу дієту, боячись, що вони матимуть дефіцит білка. Вегани отримують білок з сочевиці, квасолі, сушеного гороху, сої та горіхів.

  1. Скільки веганів є у світі?

За даними The Economist, у 2019 році в США почався інтенсивний перехід від вегетаріанців до веганів, і їх кількість зросла майже до 3,5%. Один мільйон із них – це приблизно 0,5% – ведуть чистий веганський спосіб життя. Однак, якщо говорити про весь світ, то приблизна кількість веганів становить менше 1%. Станом на вересень 2020 року загальна кількість веганів становить приблизно 78 мільйонів. Але цифри постійно зростають.

  1. Одяг для веганів.

Окрім їжі, вегани також звертають увагу на одяг, який вони носять. Їм необхідно переконатися, що в ньому немає матеріалів тваринного походження. Окрім хутра, вовни та шкіри, вегани також не купують шовковий одяг (оскільки шовк добувають із кип’ятіння шовкопряда), кашемір (з козячої шерсті), замшу (з шкір тварин). Це все стосується не тільки одягу, а й побутових товарів.

Стань веганом – врятуй планету

  1. Користь для екології.

Окрім порятунку багатьох життів тварин, веганство також позитивно впливає на навколишнє середовище. Ставши веганом на місяць, людина також заощадить 280 кг шкідливих викидів вуглекислого газу, 85 квадратних метрів лісу та 126 739 літрів води.

  1. Як довго пристосовуватися до веганства?

Коли справа доходить до того, скільки часу потрібно, щоб перейти на веганську дієту, не існує точної кількості днів або місяців, яку можна застосувати абсолютно для всіх. Деякі люди почуваються чудово одразу й продовжують почуватися так усе життя. Однак у більшості випадків люди можуть відчувати симптоми детоксикації, такі як головний біль, втома та дратівливість. Інші можуть не відчувати фізичного болю, але можуть мати психічні та емоційні проблеми.

Подорож особиста: ніхто не відчуває теж саме. Тому важливо орієнтуватися на свої відчуття та при бажанні плавно переходити на веганську дієту.