В’ялена хурма відрізняється за розміром і формою, залежно від сорту має колір від коричнево-жовтогарячого до золотисто-жовтогарячого відтінку і зневоднену, злегка зморшкувату текстуровану поверхню. М’якуш також має помаранчевий колір і набуває жувальної, липкої, ніжної та м’якої консистенції завдяки концентрованому цукру, що збільшує загальну насолоду плода. Коли сушена хурма готова до вживання, на її поверхні утворюється легкий білий цукровий наліт. Це порошкоподібне покриття їстівне і є ознакою солодощі фруктів. Сушена хурма має концентрований, солодкий та фруктовий смак з медовими відтінками коричневого цукру та кориці.
Перевага в’яленої хурми – її доступність цілий рік.
Сушену хурму готували з давніх-давен і традиційно виготовляли з в’яжучих сортів хурми. В’яжуча хурма містить велику кількість цукру, і як тільки дубильні речовини видаляються шляхом зневоднення, сушена хурма набуває концентрованого солодкого смаку, який, як вважається, приблизно в 1,5 разу солодший за свіжий фрукт.
Сушена хурма є добрим джерелом вітаміну А для підтримки здорового функціонування органів та клітковини для регулювання травного тракту. Плоди також містять невелику кількість вітаміну С для зміцнення імунної системи, калію для балансування рівня рідини в організмі та кальцію для захисту кісток та зубів.
Підвищує імунітет організму та захищає організм від хвороб.
Допомагає формувати колаген і цим прискорює загоєння ран.
Містить багато вітаміну А, необхідного для покращення функції очей, імунітету та зростання.
У хурмі міститься вдвічі більше калію, ніж у бананах. Якщо ви маєте високий кров’яний тиск або хворобу серця, важливо отримувати достатню кількість калію. Вживання продуктів із високим вмістом калію може знизити рівень холестерину.
Поліпшує функцію ферментів. Хурма високо цінується за вміст вітамінів групи В, включаючи фолієву кислоту, піридоксин (вітамін В6), тіамін тощо, які каталізують ряд метаболічних функцій ферментів в організмі.
Протизапальні властивості. Містить фітонутрієнти, флавоноїдні та поліфенольні антиоксиданти, такі як: катехіни та галокатехіни, а також важлива протипухлинна сполука – бетулінову кислоту. Катехіни відомі своєю протиінфекційною, протизапальною та антигеморагічною дією (запобігають кровотечі з дрібних кровоносних судин).
Є чудовою і заряджаючою енергією їжею так як багата фруктозою, є їжею, яка найлегше засвоюється клітинами. Її можна їсти на сніданок і після тренування, коли рівень цукру та інсуліну в крові низький.
Сушена хурма має нудотно-солодкий смак і жувальну липку текстуру, яка добре підходить для різних закусок, десертів та закусок. Сушену хурму також можна нарізати і додавати в салати, додавати в соуси та пюре, десерти
Крім кулінарних страв, сушена хурма використовується для приготування напоїв, що зігрівають, пуншу, чаю. Сушена хурма добре поєднується з горіхами (волоські горіхи, мигдаль та фісташки), спеціями (імбир, мускатний горіх, кориця та запашний перець), медом, карамеллю, кленовим сиропом, ваніллю та фруктами (груші, апельсини, гранати та яблок).
Термін зберігання 3 місяці в сухому темному місці при температурі від +3 до +5°С. Плоди також можна щільно загорнути у харчову плівку та зберігати у морозильній камері від 12 до 18 місяців.
В інтернет магазині ЙогаМаркет можна купити в’ялену хурму, а також інші корисні для здоров’я сухофрукти. Наші менеджери швидко оформлять замовлення та його доставлять у будь-яку точку України та міста Київ. Правильне харчування – інвестиція у здоров’я!
Виробник | Земледар |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Вага | 1 кг, 500 г |
Країна походження складу | Узбекистан |
You must be logged in to post a review.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.