fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Асани йоги від безсоння

18.07.2019

Скільки разів ви неспокійно перегортали соцсторінки в телефоні або поверталися в ліжку, намагаючись заснути? Навколишні давали вам різні поради, включаючи «порахувати овець» або «залишити свій телефон за межами вашої спальні» (що насправді є правильним рішенням), але все це було безрезультатним?! Значить ви страждаєте на безсоння, і ви не самотні!

Тим не менш, з цим потрібно щось робити, тому що недолік сну впливає на ваше здоров’я. Дослідження показують, що ті, хто страждає на безсоння, більш схильні до тривози, діабету, депресії та ризику серцевої недостатності в майбутньому. Якщо ви погано спите вночі, швидше за все, ви старітимете швидше, ніж повинні. Ви також почуватиметеся хворим весь час. Тільки під час сну організм відновлюється на клітинному рівні і позбавляється токсинів. Ви повинні спати щонайменше шість-вісім годин кожну ніч. Якщо в даний час не виходить стільки спати, є ефективні рішення в межах досяжності.

Використовуйте цю терапевтичну послідовність, щоб заспокоїти вашу нервову систему та розум, змушуючи ваше тіло поринути у довгий та спокійний сон.

Uttanasana

Ця поза стимулює роботу печінки та нирок, активуючи парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за зняття напруги та підготовку тіла до сну.

Встаньте, розставивши ноги на ширині плечей. Акуратно нагніться уперед. Зігніть руки в ліктях і активно притисніть ноги до землі, опустіть верхівку голови, розслабляючи голову та шию. Дихайте глибоко і утримуйте цю асану протягом 1-3 хвилин.

uttanasana

Uttanasana. На фото: Валерія Русяновська, йога-тичер студії йоги “YogaIfSchool STS”, м. Івано-Франківськ

Supta Matsyendrasana

Роджер Коул, доктор філософії, дослідник і вчитель йоги Айенгара, довів, що перевернуті пози, а також скручування, такі як Supta Matsyendrasana, сприяють сну, послаблюючи барорефлекс, рефлекс, який, як відомо, підтримує майже постійний кров’яний тиск.

Ляжте на спину і підтягніть коліна до грудей. Витягніть руки в сторони, коліна зігніть вліво, поклавши праве коліно зверху лівого. Опустіть плечі донизу, щоб гравітація притягла ноги до землі. Цю позу можна легко виконати у ліжку перед тим, як заснути.

supta matsyendrasana

Supta Matsyendrasana

Bitilasana

Встаньте рачки. Зробіть вдих і підніміть верхівку і куприк вгору, прогнувши нижню частину спини. Робіть вдихи та видихи, відчуваючи, ніби ви самі створюєте простір між кожним хребцем та розслабляєте хребет.

BITILASANA

Bitilasana

Balasana

Стоячи рачки, опустіть стегна назад до п’ят і розташуйте груди між стегнами. Ваші великі пальці ніг торкаються один одного, а ваші коліна настільки далеко один від одного, наскільки це необхідно, щоб допомогти вам зручно влаштуватися і дихати глибоко.

Поклавши лоб на підлогу чи ковдру, витягніть кінчики пальців вперед. Ви також можете покатати чоло з боку на бік на землі, щоб зробити собі міні-масаж обличчя.

Balasana

Balasana

Janu Sirsasana

Сядьте на підлогу, витягнувши ноги перед собою. Вдихніть, зігніть ліве коліно і потягніть п’яту назад до промежини. Злегка притисніть ліву ногу до внутрішнього правого стегна і покладіть зовнішню ліву ногу на підлогу, гомілку під прямим кутом до правої ноги. Видихніть, нахиляючись вперед від стегон, зберігаючи витягнутими хребет і шию, і помістіть руки по обидва боки від правої ноги. Повторіть з іншого боку.

Однією з основних переваг для здоров’я в позі Janu Sirsasana є те, що вона охолоджує тіло і заспокоює розум. Поза спрощує доставку свіжої крові до голови, допомагаючи розуму розслабитися і зменшує безсоння, депресію та занепокоєння.

Janu Sirsasana

Janu Sirsasana

Savasana

Savasana є обов’язковою після кожного заняття йогою, особливо якщо ви хочете позбавитися безсоння. Переведіть своє тіло в режим сну за допомогою цієї простої пози, сконцентрувавши увагу на тілі та диханні та відпустивши денні турботи. “Зосередивши розум і привносячи усвідомленість, ви відволікаєте розум від того, що викликає стрес або занепокоєння”.

savasana

Savasana

Головне, треба пам’ятати – ніколи не напружуйтеся і не завдавайте собі болю, виконуючи певну асану. Завжди працюйте так, щоб вам було зручно, і згодом ви зможете поступово просуватися вперед, оскільки стаєте більш гнучкими у своїй йогічній практиці.