fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Аюрведичні секрети краси та гладка шкіра в домашніх умовах

07.10.2016

Аюрведичний догляд за шкірою у зимовий період

Відчуття сухості та стягнутості, яке для багатьох є незмінним супутником упродовж усієї зими – це проблема, яку можна спробувати вирішити за допомогою методів Аюрведи. Рецепти давньої індійської медицини викликають довіру хоча б тому, що базуються на комплексному підході, а не зосереджуються на усуненні місцевих симптомів, як більшість сучасних косметичних засобів.

suhaya-kozhaАюрведичні методи спрямовані на ліквідацію дисбалансів в організмі, що є глибинною причиною проблем зі шкірою.

Аюрведа виділяє три основні енергії життя: Вату, Пітту та Капху. Вата перекладається як “вітер” із санскриту, і їй притаманні такі якості як сухість, прохолода, мобільність, легкість, мінливість, поривчастість. Наприкінці осені та взимку ми частіше стикаються з дисбалансом вати, ніж у будь-яку іншу пору року.

Щоб заспокоїти роздратування та пом’якшити шкіру, потрібно дотримуватися двох аюрведичних принципів: «утихомирити» Вату і посилити дію протилежних їй енергій та субстанцій. Таким чином, у холодну пору року ми повинні балувати себе поживними продуктами, доглядовими та лікувальними засобами, які дають нам тепло та заспокоєння.

«Умощування» душі та тіла

Тепла олія – це природний антагоніст Вати. Корисні рослинні олії здатні творити дива із сухою шкірою, але потрібно «дивитися в корінь». Слово, яке перекладається з санскриту як «мастило» – snehana – також означає і «любов, прихильність». Зовнішня сухість від Вати, як правило, приходить у комплексі з характерними для неї психічними станами на кшталт занепокоєння та невпевненості.

Масляні масажі заспокоюють розум і балансують емоції, повертають сили, підтримуючи стабільний рівень енергії протягом дня, та дарують міцний сон, що відновлює, вночі. Найчастіше в Аюрведе для масажу використовується кунжутна олія.

maslo-masazh“Молочна” шкіра

Аюрведа також пропонує такий чудовий рецепт для порятунку сухої шкіри: додати кілька крапель лимонного соку або рожевої води до ложки “молочної плівки”, яка утворюється на поверхні нагрітого незбираного коров’ячого молока, коли воно остигає. Потім нанести суміш на шкіру і залишити від 30 хвилин до 2 годин, у міру вбирання додаючи новий шар, після чого змити. Цей спеціальний молочний крем чудово живить та заспокоює шкіру.

Мигдальне сяйво

Ще один простий засіб – мигдальний скраб, що містить жирні кислоти, які допомагають зберегти гладку шкіру. (Не використовуйте гарячу воду, вона позбавляє шкіру її природного захисного жирового бар’єру). Зробити скраб легко: використовуйте кухонний комбайн або кавомолку, щоб подрібнити органічний мигдаль (сирий, не смажений!) на дрібний порошок. Зберігайте порошок у чистій скляній банці. Він зберігатиме свої властивості протягом приблизно трьох тижнів. Коли ви готові використовувати його, візьміть чайну ложку на долоню, додайте трохи теплої води і змішайте пальцем, щоб вийшла паста.
Нанесіть на обличчя масажуючи ніжними круговими рухами для поліпшення циркуляції крові та видалення мертвих клітин шкіри. Потім змийте теплою водою і зволожте обличчя як завжди.

Краса зсередини

Люди п’ють більше кави в зимовий період, а кофеїн є сечогінним засобом, що активно виводить воду з організму. Це безпосередньо впливає на нервову систему, пригнічуючи нормальну циркуляцію крові – дрібні капіляри шкіри розширюються і звужуються неприродно. Щоб шкіра виглядала і почувалася краще, краще протягом дня пити теплу воду чи молоко невеликими порціями замість напоїв із кофеїном.

Те, що ви їсте також впливає на шкіру. Коли є сухість, людина має намагатися регулярно їсти теплі, вологі страви. Суха шкіра, як правило, добре реагує на велику кількість жирів. Аюрведа пропонує для цього додавати в їжу гхі (топлене масло).

Онлайн конференція – Аюрведа гармонія тіла, розуму та душі.