fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Чорний рис у раціоні

21.09.2016

Чорний рис (названий так через характерний колір сирих зерен крупи) завжди був у пошані – від давнини і до сучасності – не просто так. Головним чином завдяки високому вмісту корисних речовин, які активно сприяють боротьбі з багатьма захворюваннями.

shutterstock_158143820_0

Походження

Чорний рис родом із Азії; він вирощується і виробляється лише у кількох країнах цього регіону, зокрема у Китаї, Таїланді та Індонезії. Тому це досить рідкісний продукт, можна сказати, делікатес. У стародавньому Китаї його називали «забороненим рисом», оскільки його могли їсти виключно імператори – для решти він залишався забороненим продуктом. Сьогодні він використовується в Азії для оформлення страв, а також для приготування локшини, пудингів та суші.

Харчова цінність та переваги

Чорний рис цінується за вміст пігменту антоціаніну, який є сильним антиоксидантом. Ця речовина пов’язана із зменшенням ризику деяких захворювань, таких як хвороби серця, гіпертонія та рак. Оскільки антоціанін є водорозчинним, він легко розноситься кров’ю організмом.

Порівняння з коричневим та білим рисом

Багато вчених вважають, що чорний рис набагато корисніший, ніж коричневий рис. Чорний рис містить більше антиоксидантів, ніж коричневий, який має такий колір через те, що на ньому залишається зовнішня оболонка, яка багата на цінні речовини. І звичайно, чорний рис набагато «здоровіший», ніж шліфований білий – найбідніший із усіх побратимів за вмістом вітамінів, мінералів та антиоксидантів.

За даними дослідження, представленого на 240-х Національних зборах Американського товариства хіміків (ACS), одна ложка висівок чорного рису містить більше антиоксидантів антоціанінів, ніж ложка чорниці, причому в чорному рисі знаходиться навіть більше клітковини та вітаміну Е, але менше цукру.

Дивовижні протизапальні властивості чорного рису

Запалення є відповіддю людського тіла на зростання шкідливих бактерій, патогенних мікроорганізмів, вірусів або речовин – таким чином воно прагне самовідновлення. Іноді запалення стає хронічним, і з ним справитися набагато складніше.

Хоча є безліч препаратів, які можуть бути використані для лікування цих станів, вони зазвичай пов’язані з виникненням побічних ефектів різного ступеня тяжкості.

Найкращим способом уникнути появи запалення завжди була профілактика, якщо Ви також поділяєте ці погляди, окрім звичних методів, можете також звернути увагу на чорний рис.

Недавні дослідження показують, що регулярне вживання чорного рису в їжу може пригнічувати запальні процеси в організмі.

Чорний рис готується трохи довше, ніж традиційний. Замочування та промивання рису перед приготуванням допоможе заощадити час. Чорний рис повинен готуватись за правилом: 2 чашки води на одну чашку рисової крупи. Вариться протягом півгодини (25-30 хв) після замочування або близько години (60-70 хв), якщо Ви його просто промили.

Виходить чудовий гарнір, солодкий рисовий пудинг, або відмінна заміна макаронів у салатах.