fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Що таке Баланс-борд і для чого він створений?

16.08.2018

Йога – чудовий спосіб встановити зв’язок із тілом. Вона дозволяє працювати над силою, гнучкістю, пружністю та координацією. Але уявіть собі, що є засіб збільшити ці переваги понад те, що пропонує традиційна практика. Все, що потрібно зробити – змінити поверхню, на якій ви займаєтеся. Ласкаво просимо у світ тренувань балансу у йозі!

Суть практики на баланс-борді полягає у виконанні традиційних асан на нестабільній поверхні.

balance_board1

5 переваг баланс-борду

Ускладнення заняття

Рухи в йозі є досить складними, коли ви робите їх на нестійкій платформі, вони стають ще складнішими. М’язи змушені щомиті працювати, щоб збалансувати тіло при переміщенні дошки з боку в бік.

Багато асан перевіряють здатність тіла функціонувати в цілому, утримувати позу протягом тривалого періоду часу. Виконання аналогічного руху на баланс-борді значно ускладнює його: доводиться безперервно робити мікрорегулювання, щоб збалансувати платформу.

Поліпшення техніки

Кожен крок, який ви робите на баланс-борді, повинен виконуватися ретельно та повільно. Це змушує уповільнити хід, подумки репетируючи кожну дію, виконуючи її з більшою точністю.

На платформі доведеться поступово балансувати тіло. Наприклад, виконуючи асану “Собака мордою вниз” на килимку, ви можете нерівномірно розподілити свою вагу, що не створить будь-якого несприятливого ефекту. Однак на баланс-борді, ви, швидше за все, зіштовхнетеся з ним, якщо ваша вага розподілена нерівномірно. Те, що спочатку може спричинити розчарування, з часом зробить вас найкращим йога-практиком.

Yoga-Balance-Benefits

Розвиток ментальної практики

Здатність відчувати присутність «в даний момент» має особливе значення для успішного тренування, незалежно від того, чи піднімаєте ви вагу, займаєтеся пілатесом або йогою. Проте для багатьох людей це виявляється величезною проблемою. Їхній розум блукає, вони просто механічно виконують вправи.

Практика йоги на баланс-борді підвищує зв’язок між розумом та тілом. Ви постійно обробляєте неврологічну зворотний зв’язок від своїх м’язів та вносите корективи, щоб підтримувати рівновагу та координацію. У вас не залишається часу думати про те, що приготувати на вечерю. Це допомагає увійти до стану усвідомленості (mindfulness) та концентрації уваги, які так необхідні.

balance_board2

Фантастичне тренування всього корпусу

Корпус – Центр тіла, джерело всієї сили. Чим більше він задіяний, тим краще.

Коли ви просто стоїте на килимку, корпус в спокійному стані. Але коли ви стаєте на балансову дошку, всі м’язи змушені реагувати на зміни у положенні, спричинені дисбалансом платформи. Це робить сильним як м’язи передньої частини черевної порожнини, а й спини.

Задіює всі групи м’язів

Розвиток сили є невід’ємною частиною доброї практики йоги. На поверхні, що балансує, маленькі стабілізуючі м’язи тут же вступають у гру. Дисбаланс пози змушує їх стискатись, щоб допомогти збалансувати вагу, досягти рівноваги. У той самий час великі м’язи змушені працювати задля забезпечення стабільності. Коли ви тренуєтеся на рівній поверхні, як земля, вони працюють не настільки ефективно.

Yoga-Board-Fold1

Для кого створено баланс-борд?

Не рекомендується практикувати на балансуючому борді, доки у вас не буде за спиною кількох місяців звичайного навчання на йога-маті. Потрібно зрозуміти основні рухи та асани, такі як Тадасана, Адхо Мукха Шванасана, Ардха Чандрасана, перш ніж пробувати їхню нестабільну версію.

Йога вимагає правильної відбудови асан, потрібно широко розставляти пальці ніг та рук, підтримувати рівний темп дихання, рівномірно спиратися на підлогу. Якщо вам потрібно свідомо думати про це, одночасно займаючи свій мозок кожну секунду для координації рівноваги – ви зазнаєте невдачі.

Тому вам необхідні як мінімум шість місяців досвіду йоги, перш ніж намагатися провести практику на баланс-борді.

balance_board3

Які відчуття від занять?

Практикувати на нестабільній поверхні непросто. Ви відчуєте нестійкість, невпевненість спочатку і хиткість – весь час. Це приведе тіло у постійну бойову готовність, у вас не буде часу розслабитись, звикаючи до аксесуару.

Згідно з винахідником одного з видів балансуючої дошки для йоги, Хантер Йослін, заняття йогою, що балансує, «примушує вас бути досконалим». Якщо ви виконуєте пози неправильно, дошка повідомить вас, торкнувшись краями підлоги.