fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Цвяхостояння – практика, що зміцнює дух і заряджає тіло енергією

22.04.2022

Стояння на цвяхах – крок до гармонії та здоров’я

Так швидко, як падає стіна, приходить хвороба і повільно, як розмотується шовк, вона відходить – каже східна мудрість. Вся справа в тому, що зароджується хворобливий стан на енергетичному рівні, він може зачаїтися на довгі роки, але за «сприятливих» умов і стресів виявить себе і почне прогресувати. Дисбаланс енергетичного тіла – початок усіх хвороб.

Енергія циркулює по тілу людини через 72 тисячі каналів, переплетених між собою точками, впливаючи на які можна відновити правильну енергетичну циркуляцію, тим самим запобігаючи хворобі та усуваючи її. Більшість таких точок знаходиться саме на ступнях, не дарма наші предки ходили босоніж – це перешкоджало застоям енергії та зміцнювало здоров’я. Простимулювати точки, покращити рух енергії та зміцнити організм допоможе техніка цвяхостояння.

Цвяхостояння це – давня практика медитації, розслаблення та пізнання себе, що зміцнює дух і заряджає тіло енергією. Вона бере свій початок із давньої Індії, найперший запис про неї був знайдений у Рігведах (1700 – 1100 рр. до н. е.). Всі згадки призводять до аскетів, які намагалися розвинути енергію кундаліні, щоб пізнати себе, світ і бога, цвяхотерапія була частиною садхани – засобу для досягнення певної мети. Використовували йоги цю практику і як данину легенді з давньоіндійського епосу «Махабхарата» (III ст. до н. е. – IV ст. н. е.), де згадується про великого героя Бхішму. В одній із битв його тіло пронизала велика кількість стріл і Бхішма впав на них, лежачи як на ліжку і не торкаючись землі. Це видовище вразило богів і вони благословили його. Цей образ став символом очищення від гріхів та смирення.

Сприяв популяризації цвяхостояння і британський колонізм: практика вражала і дивувала представників західної культури, здавалася чимось містичним. Так відома фотографія індійського йога 1900 року, яка називається «Факір, що сидить на ліжку із цвяхів».

Фото: Факір, що сидить на ліжку з цвяхів

Факір, що сидить на ліжку з цвяхів

У сучасному світі, серед божевільного ритму, стресів та напруги ця практика є перевіреним та ефективним методом покращення як психоемоційного, так і фізичного стану.

4 причини чому варто спробувати цвяхотерапію

Ви навчитеся опрацьовувати страхи, приймати біль та відпускати його.
Відчуйте розслаблення на фізичному та ментальному рівнях.
Стимулюєте нервові закінчення, що відповідають за роботу внутрішніх органів, а значить, опрацюєте їх.
Розкриєте свою продуктивність та енергійність, покращіть концентрацію.

Користь від цвяхостояння

Стояння на цвяхах стимулює акупунктурні точки, що активують відновлювальні та оздоровчі процеси в організмі. Практика допомагає відчути енергію та приплив сил, розслаблює та знімає затискачі в тілі. Під час виконання людина розкривається, всі внутрішні системи очищаються, відбувається перезавантаження та фокусування. Через сучасні умови життя механіка стоп розкривається не в повному обсязі, немає достатнього наповнення тканин, починають накопичуватися залишкові продукти клітинного обміну, а лімфа неспроможна вивести всі токсини. Цвяхотерапія стимулює приплив крові, через больові відчуття активізується імунна система, що тонізує внутрішні органи і знімає блоки. Вона допомагає перезавантажитись, забути тривоги та стреси, збільшує продуктивність, завдяки чому ідеально підходить для офісних працівників.

Цвяхостояння: користь для жіночого організму

Практика цвяхостояння покращує циркуляцію крові, насичує ендорфінами, покращується кровообіг, зміцнюється імунна система, активізуються процеси омолодження. Техніка допомагає опрацювати закриті емоції, відчуття тривоги, відновити внутрішній ресурс.

Користь для чоловіків

Для сильної статті практика буде корисною для зміцнення сили волі та рішучості. Допоможе отримати впевненість у собі, енергію для нових досягнень та зміцнить організм на фізичному та ментальному рівнях.

Користь цвяхостояння для літніх людей

За відсутності індивідуальних протипоказань цвяхотерапія допоможе людям похилого віку зміцнити організм і відчути приплив сил і енергії. Вона допоможе забути про хронічні захворювання, покращити сон.

Цвяхостояння: ефект для духовної складової

Цвяхостояння – це і духовна практика, в ході якої ви знайомитеся з собою, своєю підсвідомістю, краще розумієте всі межі особистості. Вона допомагає посилити силу духу та стійкість до дискомфорту. Ця практика дозволяє зосередитися на «тут і зараз» та відчути момент.

Вважається, якщо виконувати цю техніку чітко сформувавши мету та сфокусувавшись на ній – бажане відбудеться швидше. Ця техніка допомагає і в практиці санкальпи – підсвідомій установці, наміру. Щоб виконати її потрібне багаторазове повторення, а ось стояння на цвяхах допоможе швидше увійти в особливий стан, що чимось нагадує легкий транс, така аскеза (добровільне обмеження) допоможе легше і швидше формувати санкальпу.

Цвяхостояння та карма

Вважається, що для очищення карми потрібно зазнати страждань, але можна зробити це і менш болісно та усвідомлено – за допомогою аскези. Стояння на цвяхах – саме та аскеза, яка допоможе очистити карму та оминути серйозні наслідки її негативу.

Наукові дослідження щодо ефективності акупунктури

Практика стояння на цвяхах – різновид акупунктури – одного з напрямків альтернативної медицини, яка бере свій початок із стародавнього Китаю. Вона базується на східній філософії, яка вважає, що все живе сповнене енергії Ци, що циркулює енергетичними каналами в нашому організмі. Впливаючи на точки акупунктури, ми регулюємо роботу всіх систем організму. Завдяки тому, що на стопах перебуває понад 72 тис. нервових закінчень, які під час виконання цієї практики активізуються, цвяхотерапія одна із дієвих методів альтернативної медицини.

Акупунктура отримала міжнародне визнання як клінічний метод лікування у 1979 році. Про ефективність цієї практики свідчать і наукові дослідження:

Так, у 2002 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я підтвердила ефективність акупунктури у лікуванні понад 25 захворювань (від депресивних станів до проблем із серцево-судинною системою, хребтом), з мінімальними побічними ефектами.

У 2006 році були опубліковані результати досліджень, проведених Інститутом теоретичної та експериментальної біофізики РАН, щодо ролі акупунктури у лікуванні дихальної та нервової систем, її ефективність становила від 80-91%.

У 2018 році журнал JAMA Oncology опублікував результати досліджень ефективності акупунктурних практик у лікуванні хронічних болів у ракових пацієнток. За підсумками у жінок, які пройшли курс альтернативного лікування, покращився загальний стан протягом 6 тижнів, було зменшено прийом анальгетиків.

Журнал Nature Neuroscience опублікував дослідження Рочестерського університету (США), які підтвердили знеболювальні властивості акупунктури.

Техніка виконання

Насамперед важливо підходити до практики у правильному психологічному настрої, сконцентровано та усвідомлено. Направте свою енергію на відновлення сил організму та лікування, сформуйте мотивацію, подумайте про найбажанішу мету та шляхи до неї. Важливо контролювати свій розум та увагу. На початкових етапах ставайте на цвяхи із положення сидячи, з опорою на стіну або з чиєюсь допомогою. Для початку достатньо буде виконувати практику до 30 секунд, поступово збільшуючи час.

Протипоказання до виконання цвяхотерапії

Менш ніж три дні після вірусних захворювань (ГРВІ).
Серйозні порушення роботи серцево-судинної системи.
Інсульти та інфаркти, перенесені менш як за півроку до практики, вагітність.
Постійні мігрені.
Порушення роботи органів зору.
Менструація.
Хронічні захворювання дихальної системи чи проблеми з її роботою.
Порушення в нервовій системі (ризик епілепсії тощо).

Маленькі поради для комфорту цвяхотерапії

У цій практиці важливий настрій та емоційний стан, для максимального комфорту та ефективності ми підготували для вас кілька маленьких порад.

Улюблена музика допоможе вам розслабитись та створить потрібну атмосферу.
Не зашкодять ароматичні палички, аромалампа. Особливо добре для практики підходять ароматичні палички Пало Санто, які наповнюють приміщення енергією та ладан, що допомагає зосередитися та увійти до стану легкого трансу.
Перед і після практики розімніть стопи руками, добре розігрійте.
На початкових етапах допускається практика в шкарпетках, якщо є страх чи високий больовий поріг.
Медитація перед початком зменшить стрес та рівень страху, дозволить сконцентруватися та зменшить турботу (5-10 хв. буде цілком достатньо).

Дошка Садху – ефективний інструмент цвяхотерапії

Для виконання практики вам знадобиться лише один аксесуар – Дошка Садху – дошка із цвяхами для стояння. Це один із найефективніших інструментів активізації нервових закінчень та стимуляції кровообігу в стопах.

При виборі Дошки Садху зверніть увагу на такі параметри:

Складність практики залежить від відстані між цвяхами – якщо вони розташовані густіше, то на вістря розподілятиметься менше ваги, практикувати буде простішою. Для новачків оптимальна відстань 8-10 мм. Відстань 12 – 15 мм – для більш досвідчених практиків і тих, хто вже стояв на дошці з меншою відстанню, і йому потрібно більше відчуттів. 16 мм і далі – робляться здебільшого лише на замовлення. Для духовних практик, тих, хто бажає та може вийти за межі можливостей.

Дошки бувають суцільні та розбірні, перші стаціонарні, їх незручно брати із собою. Розбірний варіант складається із двох менших дощок, що займають менше місця.

Матеріалом виробництва зазвичай є дерево, але використовують також пластик та каучук. Дерев’яні Дошки Садху будуть важчими, але міцнішими. Пластик не дуже екологічний матеріал, але довговічний і він, і каучук не бояться води.

Цвяхи зазвичай бувають мідні, сталеві та оцинковані. Перші дорожчі, сталеві можуть іржавіти при тривалому контакті з водою, тому доглядати їх потрібно відповідно. Оцинковані цвяхи не іржавіють, тому завжди залишаються блискучими та красивими.

Де купити?

Довірити виготовлення Дошки Садху краще професіоналам. Інтернет магазин Йога Маркет представляє якісні дошки з цвяхами, виготовлені згідно з усіма вимогами практики цвяхостояння, адже тут має значення все: матеріали, покриття, розмір, відстань, калібрування.

Цвяхотерапія це боляче?

І так і ні. Необхідно розслабитися, чим більший опір і напруга, тим болючіший процес.

Як довго потрібно стояти на цвяхах?

Ця практика стресова для організму, особливо непідготовленого. Довготривала стимуляція енергетичних точок може мати непередбачувані наслідки, тому освоювати цю техніку потрібно поступово, прислухаючись до свого організму. На початкових етапах час практики повинен бути не більше 1 хв., збільшуйте час поступово.

Які відчуття під час цвяхотерапії?

У перші хвилини стояння тіло охоплює лихоманка через очищення каналів нервової системи, яка швидко минає. Поступово утворюється стан зосередженості, легкого розслаблення.

Чи можна практикувати щодня?

Так, головне, якщо ви тільки почали практикувати не перестарайтеся. Для ефективності слід стояти на цвяхах 15-20 хв.

Чи допомагає практика цвяхостояння схуднути

Так, оскільки у процесі прискорюється обмін речовин, спалюються калорії.

Як правильно розпочати практику цвяхотерапії?

Краще починати цвяхотерапію після рекомендацій інструктора та з помічниками, які допоможуть рівномірно розподілити вагу та стежити за безпекою практики. Якщо вирішили практикувати самостійно – на початкових етапах стаєте на цвяхи із положення сидячи або з опорою на стіну, стіл, спинку стільця тощо. Перед і після практики обов'язково розімніть стопи.