fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Використання дихання для покращення свого життя!

10.09.2019

Дихання, будучи частиною вашої вегетативної нервової системи, супроводжує вас кожну секунду дня, незалежно від того, усвідомлюєте це чи ні. Дихальні техніки наділяють нас змістовними та творчими способами позбутися безладу в організмі, стимулювати нервову систему, наситити киснем кров та заспокоїти наші почуття, коли в цьому є потреба. Поєднання свідомості з вашим диханням може призвести до одного з найсильніших і перетворюючих ефектів, які людина може випробувати, незалежно від своїх навичок чи знайомства з йогою.

Дихальні практики дають вам можливість підбадьоритися, коли ви відчуваєте млявість, оживити свою творчу уяву, коли здається, що розум онімів, і заспокоїтися, коли вам потрібно відчувати безтурботність.

kapalabhati_pranayama

Перш ніж почати, важливо вибрати позу для сидіння: чи за столом, чи на підлозі, вам має бути зручно, а спину потрібно утримувати в строго вертикальному положенні. Якщо ви сидите на підлозі, візьміть блок або ковдру, щоб мати можливість нахилити таз вперед і сісти на промежину, а не на куприк. Якщо ваш вибір зупинився на стільці, переконайтеся, що обидві ноги знаходяться на підлозі, а коліна прямо над кісточками. Вертикальне положення дозволить легким рухатися в тілі вперед таким чином, щоб дихання було приємним та не напруженим.

Пранаяма «Просвітлення черепа» (Капалабхаті)

Капалабхаті – це техніка, що очищає і заряджає енергією. Вона служить для насичення крові киснем і збудження нервової системи, щоб ви відчули себе оновленим і бадьорим. Цю пранаяму можна використовувати будь-якої пори дня, але особливо корисною вона буде вранці або в полуденний час як спосіб підбадьоритися.

Сядьте, підніміть руки долонями до стелі, склавши їх у формі чашечки. Зробіть нормальний вдих та видих через ніс до початку практики. Потім вдихніть через ніс приблизно три чверті необхідного вам повітря і різко видихніть через ніздрі. У цей момент ви відчуєте, як пупок та м’язи живота стискаються, наближаючись до хребта, чітко озвучуючи дихання, що виходить назовні. Порахуйте від 50 до 100 циклів дихання на ваш вибір, але будьте точні в кількості, яку хочете зробити. Як тільки ви перепочите всі намічені вами цикли, відчуєте задоволення від досягнення мети.

sianna-sherman-kapalabhati

Пранаяма «Ковальське Хутро» (Бхастрика)

Бхастрика – це ще один спосіб стимулювати вогонь та енергію в організмі. Подібно до пранаями «Просвітлення черепа», ця методика фокусується на видиху, але в той же час включає такий же по силі вдих. І вдих, і видих здійснюються через ніс із рівною силою.

Сядьте, поклавши руки на стегна (або якщо ви сидите на підлозі у вірасані, обхопіть п’яти). При вдиху нахиліть таз уперед, а при видиху – назад. Ви продовжуєте цей рух, що розгойдує з інтенсивністю, яка залежить від ритму і швидкості вашого дихання. Ви можете змінювати швидкість дихання, роблячи його швидше чи повільніше, беручи до уваги ваші потреби. Якщо ви мляво пересуваєтеся офісом протягом довгого дня, візьміть швидкий темп. І навпаки, якщо ви бігали з однієї зустрічі на іншу, дихайте повільно, щоб ви могли закінчити свій день більш розмірено.

Будь-яка методика самовдосконалення має на увазі більше можливостей для змін у житті. Для досягнення гармонії вам потрібно володіти безліччю різних технік. Якщо у своєму бутті ви завжди рухаєтеся швидко, використовуйте навчання, які спрямовані на те, щоб змусити вас сповільнитись, і навпаки.

pranayama

Практика «Рівномірного дихання» (Сама Врітті)

Попередні дихальні методики виконуються із зусиллям – це поєднання уяви з диханням, щоб спостерігати, як воно рухається тілом. У Сама Врітті вдих і видих працюють разом з рівним рахунком (наприклад, вдих на чотири рахунки і видих на стільки ж рахунків) у плавній безперервній послідовності. Об’єднайте свій розум з рахунком дихання, щоб кожен видих відображав довжину вдиху та навпаки.

Коли ви використовуєте сама вритті, нехай ваші вуха чують звук вашого вдиху та видиху. Звук дихання – найзаспокійливіший звук для тіла. Це найкращий метод приглушити адреналін та заспокоїти нерви. Навіть якщо ви дихаєте тихо, уявіть, як це звучить. Нехай ваше дихання буде таким, щоб ви могли поринути у нього. Відчуйте, ніби вас оточує шум океану; спостерігайте за його ритмом, ніби ви чуєте, як хвиля падає на берег, а потім котиться у море.

Simple-Yoga-Breathing-for-Amazing-Results

Спробуйте включити одну або кілька наведених вище технік у свій розпорядок дня, щоб озброїтися новим інструментом для управління своїм життям. Коли ви володієте методикою, здатною пов’язати між собою весь ваш життєвий досвід, для вас відкриті нові способи проживання у своєму світі, у вас не буде почуття, що ви безнадійно застрягли, при цьому ви завжди віритимете у власні сили.

Пранаяма – серце йоги