fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Йога VS Йога-терапія

30.05.2018

Популярність йоги, поза сумнівом, сильно зросла останніми роками. За цим часто стоїть потреба людей у самовдосконаленні чи користі для здоров’я. Є багато причин, через які люди починають практикувати йогу, наприклад, щоб стати сильнішим, покращити показники у спорті, стабілізувати психічне здоров’я.

Хоча всі види йоги вважають терапевтичними, термін «йога-терапія» останніми роками ми чуємо досить часто. Виникла якась плутанина між йогою, якою займаються багато хто в студіях по всій країні та йога-терапією. Але, в той же час, будучи дуже схожими, вони мають різні цілі.

Як виникла йогатерапія?

Хоча терапевтичні властивості йоги відомі протягом століть, термін «йога-терапія» був уперше використаний Свамі Кувалайанда у 1920-х роках. Він вважав, що фізичні та фізіологічні зміни, які відбулися завдяки йога-практиці, можна вимірювати.

Його думка з цього приводу відкрила новий напрямок у мисленні та зробили незаперечний внесок у розвиток багатьох наукових досліджень про йогу та її вплив на різні захворювання.

Застосування йога-терапії

У застосуванні йога-терапії можливо полягає найбільша відмінність від йоги. Йогу викладають у групах, спираючись на серію асан та медитацій, обраних вчителем таким чином, щоб повною мірою задовольнити очікування та потреби групи.

Учні найчастіше йдуть на заняття з йоги, щоби позайматися разом з однодумцями. Ті, для кого йога – це більше, ніж вправи, переважно починають шукати шляхи для вивчення інших аспектів: пранаям або медитацій. Незалежно від намірів, учні отримують певну вигоду, вивчаючи та практикуючи йогу.

У йога-терапії навпаки – тенденція до індивідуального підходу для того, щоб допомогти впоратися з конкретним нездужанням або станом. Сеанс йога-терапії готується під людину з огляду на захворювання, з яким вона зіткнулася. Такий курс не обов’язково про навчання йозі, він зосереджений на використанні методів та технік, заснованих на йозі як інструменті, що дозволяє людям покращити здоров’я.

На більшості йога-класах основна увага зосереджена на самій йозі, а не на людях, що її вивчають.

У той же час, сеанс йога-терапії не розглядає йогу, як практику. Завдання – вирішити певні проблеми, які турбують людину. У йога-терапії інструменти та прийоми служать для відновлення на всіх рівнях – від фізичного тіла до дихання, енергетичного тіла, розуму, емоцій, здібності вищої мудрості та духу.

Розглянемо особливості йога-терапії:

• Спрямована на роботу із вашими цілями. Кожен сеанс адаптований до ваших потреб, і неважливо, чи бажаєте ви отримати полегшення від хронічного болю, прискорити відновлення після травми, покращити гнучкість, зменшити стрес, покращити самопочуття, отримати допомогу при депресії або просто зберегти свою молодість та енергію.

• Націлює практику на специфічні медичні стани. На конкретні захворювання впливають певні асани чи методи дихання. Наприклад, йога-терапія від болю у спині сильно відрізняється від сеансу йога-терапії, спрямованого на подолання депресії. Деякі йога-терапевти спеціалізуються головним чином одному захворюванні, тоді як інші, мають ширшу орієнтованість.

• Підлаштовує пози під вимоги організму. Терапевт йоги показує, як змінювати та підлаштовувати асани під потреби тіла, використовуючи пропси, модифікації та вирівнювання. Це гарантує отримання повної та максимальної вигоди від кожної пози.

• Використовує допоміжні засоби для прискорення прогресу. При необхідності деякі йога-терапевти можуть використовувати глибокий масаж тканин та зняття фасцій, доки ви перебуваєте в асані, щоб розслабити напружені групи м’язів, полегшити глибоке внутрішнє пробудження.
• Посилює усвідомлення тіла. Так як йога-терапія проводиться в індивідуальних сеансах або невеликих заняттях, це дозволяє терапевту ввести вас у тонкощі розслаблення м’язів, розтягування та зміцнення. Це підвищує поінформованість про тіло і допомагає досягти швидшого прогресу у його відновленні.
yoga-therapy