fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Як правильно харчуватися, щоб не захворіти та швидше одужати?

27.11.2018

Важко недооцінити значення правильного харчування, коли доходить до імунної системи. Вітаміни, мінерали, антиоксиданти підтримують опірність організму – якщо їх не вистачає, Ви стаєте більш схильним до інфекцій.

Жирна риба

salmon_fish

Жирна риба (у тому числі лосось, тунець, макрель) багата на омега-3 жирні кислоти, сполуки, які допомагають боротися із запаленням в організмі. Наявність хронічного запалення не дає імунній системі працювати належним чином, захист організму знижується. При цьому омега-3 можуть боротися із застудою одразу за двома напрямками. За результатами експерименту, проведеного у 2011 році, у «піддослідних» студентів-медиків, які приймали добавки риб’ячого жиру протягом трьох місяців, відзначалося не лише згасання запальних процесів, а й зниження тривожності, що також може послабити імунну функцію.

Насіння анісу

anis_seeds

Це насіння має антибактеріальні властивості, може полегшити кашель і допомогти очистити верхні дихальні шляхи. Насіння анісу можна вживати в їжу (у печиво, наприклад), але найкращим варіантом для боротьби з застудою вважається чай. Стандартний рецепт: запарити насіння анісу окропом, дати трохи настоятися, додати корицю чи мед, можна цукор (за бажанням). Пити до трьох разів на день.

Йогурт та кефір

kefir

Вживання продуктів з пробіотиками, таких як йогурт та кефір – це хороший спосіб поповнення корисних штамів бактерій, які сприяють роботі травної системи та допомагають запобігти хворобам шлунка. Більше 10 трильйонів бактерій живуть у нашому шлунково-кишковому тракті, і для здоров’я важливо, щоб хороших було більше, ніж шкідливих. Дослідження 2011 виявило, що споживання пробіотиків у їжі або у вигляді харчових добавок знижує ризик інфекцій верхніх дихальних шляхів краще, ніж плацебо.

Солодкий перець

red-pepper

Як і цитрусові, червоний перець містить дуже багато вітаміну С, причому в перці його набагато більше, ніж у лимонах. В одному солодкому перці міститься близько 150 міліграм цього вітаміну, що в два рази перевищує рекомендовану добову норму для жінок. (У великому апельсині, для порівняння, є лише близько 100 міліграмів). Якщо Ви захворіли, добова потреба у вітаміні С збільшується до 400-500 міліграмів.

Білкові продукти

Nuts

Всі знають, що білок нам необхідний для нарощування та підтримки м’язової маси, але він також є будівельним матеріалом і антитіл, які борються з інфекцією в організмі. Серед вегетаріанських аналогів нежирного м’яса можна виділити боби, горіхи та молочні продукти.

Темний шоколад

dark_chocholate

За вмістом 1 г маси чистий какао містить більше найважливіших для боротьби з хворобами антиоксидантів (відомих як поліфеноли), ніж більшість ягід. Крім того, це багате джерело цинку. Але у вигляді шоколадних батончиків какао втрачає більшість своїх плюсів через істотніші мінуси такої їжі: надлишок цукру і жирів у солодощах псує його бездоганну репутацію. Щоб споживання какао йшло на користь, з’їдайте не більше 20 г на день темного шоколаду із вмістом какао 70% або вище, а ще краще – віддавайте перевагу домашнім солодощам з натурального органічного какао.

Морква

Помаранчеві фрукти та овочі, такі як морква, багаті на бета-каротин. Коли ми їмо ці продукти, наше тіло перетворює цю органічну сполуку на вітамін А, який необхідний підтримки сильної імунної системи. Вітамін А особливо важливий для захисту слизових оболонок носа та горла – однієї з перших ліній захисту організму.

Насіння соняшнику

sunflower_seeds

Цей звичний для нас перекус є одним із найкращих природних джерел вітаміну Е, антиоксиданту, який захищає клітинні стінки від пошкоджень. Порція насіння в 30 г містить близько 30% добової дози, що рекомендується. Вітамін Е дуже важливий для здоров’я наших легенів. У 2003 році дослідження в Шотландії показало, що люди, які споживають достатньо продуктів з високим вмістом вітамінів С і Е, мали більший обсяг легень і в них виділялося менше мокротиння.