fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Ми — те, що ми їмо

29.09.2016

Небезпечні сполуки у «дитячих» та дієтичних продуктах

 

«З того часу, як люди навчилися готувати, вони їдять удвічі більше, ніж вимагає їхня природа».

Б. Франклін

my-to-chto-my-edimЩодня при виборі їжі ми робимо одну з двох речей: покращуємо здоров’я або викликаємо захворювання. Рівень людського споживання їжі за кілька останніх років зріс у десятки разів. Якщо раніше ми з жахом дивилися на проблему ожиріння в Америці, то тепер ця хвороба захопила усі європейські країни та Україну.

За останніми оцінками ВООЗ, у нашій країні кожна четверта жінка і кожен шостий чоловік страждають на зайву вагу. Для порівняння, у США кожен третій – із надмірною масою тіла. Загалом на ожиріння страждає 15% українського населення. Ця проблема стала актуальною навіть серед дітей ще у ранньому віці.

Споживання продуктів має сприяти покращенню самопочуття та загального стану здоров’я, а не викликати хвороби. Вибираючи найкращий товар, ми звертаємо увагу на етикетку, виробника, бренд, який підтверджує якість продукції. Але вибрати «правильну» їжу часто буває складно через велику різноманітність продуктів харчування.

Новинкою на Європейському ринку стали органічні продукти харчування, які належать до категорії екологічного, натурального виробництва, традиційними методами. Така продукція проходить ретельну перевірку, і лише після підтвердження високого рівня якості отримує спеціальне маркування.

eco-produktПереваги еко їжі в тому, що вона виробляється на фермах, де не використовують хімічні добавки та консерванти. Продукти вирощуються у здоровому, необробленому хімікатами грунті. Органічні продукти харчування є незамінними для дітей, вагітних і жінок, що годують (плід піддається значному впливу хімічних речовин, якщо мама споживає не якісну їжу).

Через високу цінову категорію, органіка не завжди доступна для середньостатистичної української родини. Враховуючи цей аспект, вчені-дієтологи визначили, що можна зменшити вплив пестицидів на 80%, включивши до свого раціону 15 продуктів органічного виробництва. До них відносяться ті продукти, які піддаються найбільшій хімічній обробці при звичайному неорганічному вирощуванні.

Якщо немає можливості купувати ці продукти в органічних господарств, потрібно обмежити їх вживання у своєму раціоні, замінюючи на більш безпечні. Серед них:

1. Яблука. Яблука на 40% складаються із пестицидів. Відповідно яблучні соки, варення, конфітюри також містять велику дозу хімічних речовин. Навіть очистивши плід від шкірки, ви не зменшуєте впливу пестицидів на свій організм.

2. Селера. Містить 60 різних пестицидів. Безпечна альтернатива селери: броколі, редис, цибуля.

3. Помідори чері.

eda-zdorovye4. Огірки. Містить 35 пестицидів. Зрізавши шкірку, ви значно зменшите їх зміст.

5. Виноград. 30 пестицидів, які також присутні у родзинках. Органічно чисті родзинки не тільки позитивно вплинуть на ваше здоров’я, але й задовольнять справжніх гурманів відмінним від звичайного сухого винограду смаком.

6. Гострий перець. Замінити його можна лише органічним червоним перцем.

7. Нектарини. Одні із найзабрудненіших фруктових дерев. Налічується 33 пестициди. Якщо ви не можете знайти органічні нектарини, за рівнем корисних складових можна замінити їх на ананаси, папайю або манго.

8. Персики. Знайдено 60 пестицидів. Курага налічує ту саму кількість. Найменша частка припадає на консервовані персики. Якщо ви хоч раз пробували органічну курагу, ви точно не захочете міняти її на звичайну.

9. Картопля. Наш улюблений продукт, що часто застосовується, налічує 35 пестицидів.

10. Полуниця. 60 різних пестицидів.

11. Шпинат. Лідер поживних речовин серед листової зелені налічує 50 різних пестицидів.

12. Солодкий перець. Усі сорти налічують близько 50 пестицидів.

13. Молоко. До цього продукту потрібно ставитись особливо обережно, адже це основний раціон усіх дітей. Завдяки органічним фермам ви можете забезпечити себе та свою дитину чистим та корисним молоком.

14. Кава. Кавові зерна під час вирощування обробляються великою кількістю хімічних речовин. При покупці кави зверніть увагу, чи має вона органічне маркування. Купуючи органічну каву, ви не тільки захищаєте своє здоров’я, а й підтримуєте фермерів, які при вирощуванні зерен зберігають природу та тропічні ліси, під пологом яких вони вирощуються.

15. Шоколад. Як і кава, какао боби вирощують у бідних країнах, де немає суворих законів, що регулюють використання пестицидів при вирощуванні. Купівля органічного шоколаду забезпечує вам солодке задоволення без шкоди навколишньому середовищу та працівникам біоферм.

Для того, щоб бути здоровими та отримувати користь від їжі, не витрачаючи на це великих коштів, вам варто лише замінити найбільш забруднені та шкідливі продукти на органічну їжу. Насолоджуючись смачними та якісними еко продуктами, ви зберігаєте довкілля та забезпечуєте хороші умови працівникам ферм, які зазнають катастрофічних впливів при роботі з хімічними речовинами.