fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Остеопороз: проблема, яка стосується багатьох. Що робити?

07.10.2016

Профілактика остеопорозу починається з правильних вправ

У 2009 році було опубліковано результати практичного експерименту, в якому взяли участь 18 осіб з діагнозом остеопорозу або остеопенія (середній вік становив 68 років). Кожному «піддослідному» на початку зробили аналізи на щільність кісток. 7 осіб стали контрольною групою, а решта 11 стали виконувати комплекс вправ, який включав 10 поз йоги, у тому числі Trikonasana (Поза Трикутник), Adho Mukha Svanasana, Urdhva Mukha Svanasana (Собака мордою вниз та вгору) та Setu Bandha Sarvangasana (Поза мосту). Учасники фіксували кожну позу від 20 до 30 секунд. (Дослідження показують, що приблизно 10 секунд напруги вже достатньо, щоб стимулювати оновлення кісток). Загалом заняття йогою тривали щодня приблизно по 10 хвилин.
Через два роки всі учасники зробили контрольну перевірку стану кісток. Результати виявилися багатообіцяючими. У той час як у всіх членів контрольної групи жодного поліпшення не намітилося, майже у всіх із групи, де практикували йогу, спостерігалося явне ущільнення кісткової маси у хребті та стегнових кістках.

Фактор харчування

Деякі дослідження показують, що занадто багато білка в раціоні може дійсно послабити кістки. Причина у тому, що білок є кислотним продуктом. Надлишок кислоти потрапляє в кров і виводить лужний кальцій.

Споживання великої кількості фруктів та овочів може допомогти усунути цей дисбаланс. Зрозуміло, напрошується широке узагальнення, що тваринний білок є “поганим”, а рослинний білок – “хорошим”, але це не так просто. Насправді всі форми білка мають кислотоутворюючий потенціал, але для здоров’я кісток важливо підтримувати баланс між білковою їжею і кількістю споживаних овочів і фруктів.

Як потрібно

Йога може оздоровити кістки, але вона може бути шкідливою, якщо практикується неправильно. Наприклад, для тих, хто страждає на остеопороз, нахили вперед можуть збільшувати ймовірність перелому тендітного хребта через різне навантаження на різні частини спини.

Повороти є ще однією потенційно небезпечною зоною, тому краще виконувати скручування з положення лежачи.

Якщо складати свій раціон таким чином, щоб він містив більше фруктів та овочів, що є лужними продуктами, та менше кислих продуктів, це допоможе зберегти кістки здоровими та сильними.

Віддавайте перевагу:
– сухофруктам;
– таким овочам як броколі, капуста, помідори та кабачки – таким фруктам як яблука, ананаси, банани, апельсини, персики

Обмежте споживання:
– сиру – м’яса – яєць – риби

Корисні йога-пози на початковій стадії зниження щільності кісток:
1 . Vrksasana (Поза Дерева)

vrksasana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 . Utkatasana (Поза Стільця)

utkatasana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 . Bhujangasana (Поза Кобри)

bhujangasana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 . Setu Bandha Sarvangasana (Поза Мосту)

setu-bandha-sarvangasana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 . Virabhadrasana I (Поза Воїна І)

virabhadrasana-I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 . Virabhadrasana II (Поза Воїна II)

virabhadrasana-II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 . Одночасні підйоми протилежних пар рука-нога на четвереньках (права рука-ліва нога і навпаки).

uprazhnenie-dlya-spini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоб був результат, потрібно займати тривалий час. Зате йога дає нам вагому підставу сподіватися, що і в старості ми зможемо почуватися бадьорими та здоровими не лише духом, а й тілом – це варте того, щоб попрацювати і в чомусь обмежити себе, хіба не так?