fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Панацея з Тибету: властивості ягоди годжі

16.06.2016

Тибетська медицина — одна з найдавніших у світі, а знання ченців Тибету в області лікування в наші дні використовуються як в первозданному вигляді, так і беруться за основу для створення багатьох сучасних засобів.yagody-hodzhi

Одним з найважливіших рослинних «складових» збереження та відновлення здоров’я в Тибеті вважається ягода годжі. Ягоди годжі використовуються в Тибеті протягом понад 1700 років. Тибетська медицина використовує їх у лікуванні захворювань нирок, печінки, для зниження рівня холестерину, зниження кров’яного тиску, очищення крові, при проблемах із зором, висипанні на шкірі, псоріазі, депресіях, алергії, безсонні, цукровому діабеті і туберкульозі.

Також народи Тибету вживають ягоди годжі для довголіття і як загальноукріплюючий засіб. Повага до цієї рослини настільки велика, що на їхню честь проводяться щорічні урочистості. У деяких районах Тибету та в інших місцях, де ростуть ці ягоди, і люди регулярно включають їх у їжу, відзначається набагато вищий відсоток довгожителів, які переступили 100-річний рубіж без особливих проблем зі здоров’ям.

Багато людей, які щодня їдять ягоди годжі, на власному прикладі відзначають підвищення гостроти зору, відновлення кольору волосся, покращення настрою, поповнення енергетичних запасів, покращення сну, зміцнення імунітету та інші позитивні ефекти.

Легенда свідчить, що цілющі властивості ягід годжі для всього світу відкрив лікар під час дослідження останків жителів стародавнього поселення під час розкопок у віддаленому районі Гімалаїв. Він виявив, що багато членів цієї громади прожили більше 100 років у доброму здоров’ї, у них залишилися цілими всі зуби, а у волоссі не було сивих пасм. Зрештою він зрозумів, що цих людей об’єднує: вони мешкали біля водних потоків, що протікали через вікові чагарники годжі. Ягоди, що дозрівають, падали у воду, збагачуючи її своїми корисними властивостями, а люди згодом вживали цю воду в їжу.

Так це було чи ні, але з недавніх пір про цілющі властивості цих ягід дізналися і на Заході, а вчені Європи та Америки стали їх активно вивчати, виявивши безліч корисних аспектів застосування ягід годжі.

Харчова цінність ягід годжі:

– 18 амінокислот, включаючи 8 незамінних амінокислот;

– 21 мікроелемент, у тому числі цинк, кальцій, селен та фосфор;

yagody-godzhi– одне з найбагатших джерел антиоксидантів (антивіковий ефект);

– містять більше білка, ніж цільна пшениця (13%);

– 1 унція ягід (28 г) містить 180% від щоденно рекомендованої норми споживання вітаміну А;

– витаміни В1, В2, В6;

– вітамін Е;

– в одній унції більше вітаміну С, ніж в апельсині;

– містять протизапальну речовину бета-ситостерин, що знижує рівень холестерину;

– незамінні жирні кислоти, зокрема, омега-6 лінолеву кислоту, яка регулює вироблення гормонів та сприяє спалюванню жиру в тілі;

– містять повний спектр антиоксидантів каротиноїдів, включаючи бета-каротин (більше, ніж у моркві) та зеаксантин (захищає очі); ягоди годжі є найбагатшим джерелом каротиноїдів із усіх відомих продуктів;

– у 15 разів більше заліза, ніж у шпинаті;

– мають антибактеріальні та протизапальні властивості завдяки вмісту сесквітерпеноїдів;

– сприяють бадьорому стану духу та гарному настрою – відомі як «ягоди щастя»;

– зміцнюють імунну систему.