fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Чому варто полюбити арахіс

31.07.2017

Паста – арахісовий концентрат

Арахісова паста (у нас часто відома як «масло») – продукт широко відомий і рясно споживаний на Заході вже протягом десятиліть, але у нас у продажу вона лише починає з’являтися. Особливою популярністю арахісова паста користується у спортсменів через високий вміст білка та енергії.

«Ось ще знайшли корисний продукт!» – з обуренням подумають усі ті, хто намагається схуднути або хто асоціює корисну їжу з легким овочевим салатом.

Якщо калорії та будь-який жир для вас – злісні вороги, можливо, арахісова паста та арахіс дійсно не для вас. Можливо, але не обов’язково.

Як вирішити питання з високим вмістом жирів та калорій? За допомогою помірності, звісно. Утримати себе в руках, тримаючи в руках банку з арахісовим маслом, – не складно, тому що багато цього продукту ви навіть не зможете з’їсти. Паста з арахісу дуже поживна і швидко насичує завдяки великій кількості жиру та клітковини.

Причому жири в ній переважають мононасичені – корисні для серця (все одно це не привід, щоб з’їсти за раз півбанки). Іноді влаштовуючи собі перекус з арахісовим маслом, ви надасте хорошу послугу своєму організму, так як арахіс – це:

– Білок та клітковина. Арахіс дуже ситний і добре втамовує голод. Деякі дослідження показали, що вживання в їжу невеликої кількості горіхів допомагає швидше схуднути, оскільки горіхи добре втамовують голод.

– Поживні речовини. В арахісі удосталь міститься багато вітамінів: ніацин, фолієва кислота, пантотенова кислота, тіамін, рибофлавін, холін, вітамін В6 і вітамін Е; а також мінерали: магній, фосфор, калій, цинк, залізо, мідь, марганець та селен.

– Боротьба із хворобами. Дослідження показали, що вживання арахісу п’ять разів на тиждень у невеликій кількості здатне знизити ризик розвитку хвороб серця та ризик виникнення діабету, а також служить профілактикою захворювань жовчного міхура та раку прямої кишки. Арахіс та арахісову олію бажано включати в план харчування, спрямований на зниження кров’яного тиску.

– Антивіковий ефект. В арахісі були виявлені молекули ресвератролу – речовини, що надає сильний антивіковий вплив. Ця ж фітохімічна сполука міститься в червоному вині та винограді. Дослідження показали, що ресвератрол може боротися з поширенням жирових клітин та покращити засвоєння цукру з крові. Ресвератрол в арахісі міститься в самому бобі та шкірці плода.

– Холестерин. Були проведені практичні дослідження, коли жінки в періоді постменопаузи з високим рівнем холестерину харчувалися за дієтою з низьким вмістом жирів, яка включала здорові жири з арахісу, і їх рівень холестерину значно знизився. Фітостероли, які є в арахісі, як було підтверджено результатами дослідів, справді сприяють зниженню рівня холестерину.

Користь для здоров’я не обмежується лише самим арахісом. Арахісова олія та знежирене арахісове борошно також значно знижують рівень холестерину і мають серцево-захисні ефекти.

Щоб отримати ці переваги, достатньо просто щодня з’їдати жменю арахісу або столову ложку арахісової олії/пасти.

З арахісової пасти також можна приготувати багато цікавих страв (навіть традиційних бутербродів існує безліч рецептів), а також воно придатне для салатних заправок, десертів та ін.