fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Розвиток тіла – вітаміни для розуму!

11.10.2016

Тренування мозку як побічний продукт роботи м’язів

Рушаємо стереотипи, що «тілесна робота розвиває лише м’язи», а ті, хто присвячує себе фізичній культурі, «жертвують розумом та кмітливістю».

Так, фізичні вправи розвивають інтелект! Інтелект — комплексне поняття, передусім характеризує розумові здібності, і пов’язані з нашими внутрішніми властивостями, як сприйняття, пам’ять, уяву, самосвідомість, самоконтроль, володіння тілом, відчуття часу, простору, ритму.

Факт №1. Прокачай свій мозок
Фізичні вправи сприяють кровопостачанню мозку. За час, поки ми пливемо, крутимо педалі або займаємося йогою (перебуваємо під дією фізичного навантаження) капілярна сітка зміцнюється і розвивається не тільки в м’язах ніг чи рук, а й у мозку. Більше кровоносних судин – більше кисню та поживних речовин, які допомагають органу у роботі.

yoga-artФакт №2. Більше м’язів – більше нервових імпульсів
Наш мозок потребує постійного надходження імпульсів від різних систем організму, який майже наполовину складається з м’язів. Саме завдяки роботі м’язів у мозок потрапляє величезна кількість імпульсів. Умовою ефективної інтелектуальної діяльності є як тренований мозок, так і треноване тіло, мускулатура, яка допомагає нервовій системі впоратися з розумовими навантаженнями.

Факт №3. Нарощуй мозок
Фізичні вправи розвивають пам’ять та підвищують розумову концентрацію. Зосередження на техніці виконання вправ, навчання та засвоєння нових елементів стимулює роботу мозку, підвищує його ефективність. Наш мозок є надзвичайно пластичним: нові зв’язки між нейронами, а також площа певних ділянок мозку може як збільшуватись, так і зменшуватись у розмірі.

Завдяки зростанню кількості нейромедіаторів (посередників між клітинами мозку) нові та старі клітини можуть швидше спілкуватися одна з одною.

З віком мозок людини зменшується обсягом, і навіть слабшають ці нейронні связи. Фізичні вправи покращують пам’ять і зберігають гнучкість розуму навіть у літньому віці! Причина таїться в активізації ділянки мозку – гіпокампа, що відповідає за запам’ятовування та процес перетворення короткочасної пам’яті на тривалу. Площа гіпокампу з віком стає меншою, а фізичні вправи дозволяють активізувати нові нейронні мережі та збільшити об’єм мозку.
Мозок більшого розміру з великою кількістю нейронних зв’язків працює ефективніше. Особи, які почали систематично займатися фізичними вправами, відзначають поліпшення пам’яті, підвищення концентрації, їхня образність мислення стає багатшою, вони краще справляються з логічними завданнями порівняно з малоактивними.
Наша пам’ять безпосередньо залежить від спостережливості, заняття йогою сприяють більш уважному, усвідомленому ставленню до свого тіла, заохочують розуміти його.

balansФакт №4. Хочеш бути креативним? – Розвивай координацію!
Дослідники встановили кореляційний зв’язок між координаційними здібностями (почуттям рівноваги) та показниками дивергентного мислення.
Примітка: Дивергентне мислення, здібності (вони ж креативність) пов’язані з висуванням оригінальних ідей, вирішенням завдань, що мають багато нестандартних оригінальних рішень.
Отже, активність і стійкість уваги, пам’яті, швидкість переробки інформації, сприйняття безпосередньо залежить від рівня фізичної підготовленості організму. При зниженні рухової активності відбувається зниження обміну речовин та інформації, що надходить у мозок з м’язових рецепторів, своєю чергою, це викликає порушення регулюючої функції головного мозку і позначається на роботі всіх органів.

Робимо висновки: активніші у фізичному відношенні особи прогресують і в ментальній сфері, тоді як ліниві деградують.