fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Ремінь для йоги: як користуватися?

27.05.2019

Так само, як і цегла для йоги, ремені приносять користь як новачкові, так і досвідченому йогу при виконанні найрізноманітніших асан.

Навіщо потрібен ремінь для йоги?

Різні способи використання ремінця для йоги можуть допомогти вам з наступними завданнями.

1. Виправлення вирівнювання в асані.

Деякі люди настільки зосереджені на тому, щоб прийняти певну позу, що повністю нехтують правильним вирівнюванням. Проблема в тому, що неправильне відбудова асани може бути досить небезпечною і призвести до болю в спині або поганого самопочуття – прямо протилежне тому, чого ми намагаємося досягти. Ремінець для йоги дозволяє практикувати йогу з коректним вирівнюванням без ризику травмування.

2. Розвиток практики.

Опанування нової асаною може нас мотивувати, змусити себе добре відчувати та бути вдячним за те, що може зробити наше тіло. Використовуючи ремінець для йоги, ми можемо отримати доступ до асан, які раніше були неможливі для нас, краще відчути асану, її вплив на організм.

3. Поглиблення розтяжки.

Завдяки кращому вирівнюванню розтяжки будуть більш глибокими та м’якими. Використовуйте ремінь, якщо ви не можете дотягнутися руками до ніг і виконати вправу належним чином. Ремінець дозволить залишатися в бажаній позі тривалий час і гарантує, що ви не перенапружує занадто тіло.

Для новачків чи профі?

Паски для йоги підходять не тільки для новачків. Завжди є способи покращити ваше вирівнювання незалежно від того, наскільки просунута практика. Вони особливо чудові для початківців, оскільки дозволяють отримати відчуття правильного положення тіла.

Всі ми маємо “вузькі місця”, незважаючи на місяці або роки занять йогою, тому не соромтеся хапатися за ремінь незалежно від рівня!

При скручуваннях у йозі

Для поглиблення в практику, можна застосовувати ремені для йоги, коли ви стаєте в скручування. Приклад вправи можна побачити на другому фото, але якщо руки не сходяться до кінця, візьміть ремінь для додаткової довжини. Практикуйте з ремінцем у скручуваннях, і через деякий час це додасть вам більшої гнучкості в стегнах, а грудна клітка розкриється, дозволивши рукам з’єднатися.

скручування

скручування2

На фото: Інна Сідлярчук, йога-інструктор YogaIfSchool STS, м. Івано-Франківськ

Для розтягування

Це частина Гомукхасани (Пози коров’ячої голови) та досить глибока розтяжка для плечей та грудей. Повне виконання показано на фото 2, але якщо руки не зустрічаються, використовуйте аксесуар так, як показано на фото 1. Намагайтеся утримувати хребет випрямленим, а груди піднятими.

Гомукхасана

Фото 1

Гомукхасана1

Фото 2

У балансуючих асанах

При недостатній гнучкості, для балансових асан можна також використовувати ремінь, наприклад, таких як Уттхіта Хаста Падангустасана (від витягнутої руки до великого пальця ноги). Оберніть ремінець навколо стопи і тримайте його близько, утримуючи корпус вирівняним, а руку – прямою. Задійте всю ногу та дихайте.

Уттхіта Хаста Падангустасана

Уттхіта Хаста Падангустасана

Важливо зберігати правильну відстань між руками при виконанні таких асан: Адхо Мукха Шванасана, Чакрасана та Бакасана (див. нижче). Якщо лікті відхиляються убік, скористайтесь ремінцем: пропустивши його через пряжку, зафіксуйте ним руки на ширині плечей. Зробіть вдих і увійдіть в асану.

бакасана

Бакасана

Поза короля танців – Натараджасана

Зробіть петлю на кінці ременя та помістіть у неї ногу. З метою безпеки встаньте поруч зі стіною і підніміть руки, утримуючи інший кінець ременя, спрямовуючи лікті вгору. Почніть підтягувати руками ремінець, роблячи його коротшим.

Натараджасана

Натараджасана

Поза човна – Паріпурна Навасана

Помістіть ремінь під подушечки ніг, тримаючись за його кінці. Повільно піднімайте ноги і стежте, щоб нижня частина спини була витягнутою, а не заокругленою.

Підштовхніть свої ноги до ременя. Тримайте їх повністю витягнутими (як показано на фото).

Паріпурна Навасана

Паріпурна Навасана

Ека Пада Раджакапотасана

Щоб виконати Позу голуба, потрібно не тільки відкрити грудну клітку, плечі та стегна, а й гнучкість у спині. Це дуже складна вправа, і вона, безумовно, може бути недосяжною, коли ваші руки досить далекі від ноги. Ремінець – це ідеальний інструмент, який допоможе вам збільшити свою гнучкість у цій асані. Продовжуйте практикуватися, використовуючи аксесуар, з часом ви відчуєте свою ногу… і, певні, одного разу ваша нога торкнеться голови!

Эка Пада Раджакапотасана

Ека Пада Раджакапотасана

Який ремінь для йоги купити?

Ремінці виготовляють з різних тканин (бавовна, із синтетичною ниткою), ширина варіює від 3,8 см до 4,5 см, довжина – від 1,8 до 3 м та з різними пряжками (металевими або пластмасовими). Подібні аксесуари не схильні зношуватися, і прослужать вам довгі роки.

Збираючись купити ремінь для йоги, враховуйте його довжину, зручність регулювання, матеріал виробу. Важлива не тільки надійність пряжок і міцність плетіння, але і який ремінець на дотик, оскільки аксесуар доторкається до тіла. Занадто груба, жорстка та шорстка поверхня може натирати та травмувати шкіру.

Замовляйте недорогі та довговічні ремені для йоги зі швидкою доставкою по всій Україні в інтернет магазині ЙогаМаркет. З ними практика стане ще ефективнішою.