fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Весняний авітаміноз як загроза красі та здоров’ю

27.02.2015

Авітаміноз: симптоми та профілактика

Симптоми авітамінозу, які зазвичай з’являються під кінець зими-ранньою весною, можуть затьмарити радісне передчуття швидкого приходу теплих днів. Адже кожному хочеться зустріти весну у хорошому настрої та здоров’ї.

Навіть якщо зовні Ви не бачите жодних змін, Вас повинні насторожити загальна втома, швидка стомлюваність, постійна сонливість та зайва дратівливість. Все це також симптоми весняного авітамінозу. Природа оживає та відроджується, харчуючись сонцем, теплом та вологою. Так само і людина потребує підживлення та поповнення енергії та життєвих сил, щоб вести активний спосіб життя.

весняний авітамінозОтже, авітаміноз – ознаки. Пропонуємо Вам пройти невеликий тест:

– Ви насилу прокидаєтеся вранці і відчуваєте, ніби зовсім не відпочили за ніч?

-Вам Весь день хочеться спати?

– Ви відчуваєте млявість, небажання щось робити чи навіть відчуваєте запаморочення?

– Вам важко зосередити свою увагу, постійно ловіть себе на неуважності?

– Ви самі (або люди навколо) помічаєте, що дратуєтесь через дрібниці?

– Відчуваєте безпричинну депресію?

– Погіршився стан шкіри (надмірна сухість, потріскана і червона шкіра в кутах рота, лущення шкіри)?

– Ви страждаєте від частих застуд, тобто, Ваш імунітет ослаблений?

Якщо Ви відповіли “так” хоча б вдвічі, швидше за все, у Вас дійсно має місце нестача вітамінів.

  • Авітаміноз на шкірі

Як згадувалося в тесті вище – шкіра один із індикаторів нашого здоров’я загалом, і зокрема, може сигналізувати про нестачу вітамінів. Особливо на це звертають увагу жінки. Гіперпігментація може означати нестачу вітаміну B12. Сухість, лущення та висипання – це свідчення нестачі вітаміну А. Крім того, про те, що вітамінів не вистачає, може розповісти кровоточивість ясен, набряки обличчя, шарування нігтів, випадання волосся та інші ознаки.

  • Авітаміноз лікування

Насправді кожна людина повинна приймати курс полівітамінів навесні, щоб запобігти можливим проблемам зі здоров’ям та погіршенню самопочуття. На думку фахівців, авітаміноз трапляється тому, що в зимовий період ми не отримуємо достатньої кількості вітамінів із нашої їжі. Поступово ми вичерпуємо запаси найважливіших вітамінів та макроелементів, що створюються влітку та восени, внаслідок чого настають різні дисфункції організму.

авітамінозЧи можете Ви впевнено стверджувати, що їсте високоякісну, екологічно чисту їжу? Напевно, ні. Найкращий спосіб уникнути авітамінозу – це добре збалансована дієта, яка забезпечує організм білками, жирами, вуглеводами та необхідними корисними речовинами.

Але взимку дуже важко харчуватися так, щоб забезпечити усі потреби організму. Можна спробувати виправити ситуацію з допомогою деяких профілактичних методів. Наприклад, щодня перед сном випивати склянку теплої води з розчиненою у ній ложкою меду. Якщо ж дефіцит вітамінів вже, як то кажуть «на обличчя», доведеться пропити вітамінний комплекс.

  • Харчування при авітамінозі

Все ж таки правильне харчування – найкращий метод профілактики. Рекомендується протягом усього зимово-весняного періоду є овочі, зелень, фрукти, тому що ці продукти містять вітаміни, що легко засвоюються, і амінокислоти. Але тепличні овочі та фрукти важко можуть впоратися з цим завданням.

Дослідження Канадського інституту в галузі здоров’я показало, що за останні роки вміст вітамінів та мінеральних речовин в овочах, фруктах, м’ясі та рибі різко скоротився. Результати свідчать, що вміст вітаміну А (ретинолу) у яблуках та апельсинах знизився на 66%. Тепер, щоб отримати таку ж кількість ретинолу, яке попередні покоління могли б отримати 40 років тому, ми повинні з’їсти три фрукти замість одного. За даними Міністерства сільського господарства США, за останні 40 років цей вітамін повністю зник із яловичини. У курці його тепер менше на 70%. Зелені овочі втратили 46,4% кальцію. Одне з найцінніших джерел кальцію – капуста – втратило 85% його вмісту. Так само і з іншими вітамінами та мінералами.

Дієтологи звертають нашу увагу ще на один важливий факт: від одного врожаю до наступного проходить довгий час, протягом якого під час зберігання вміст вітаміну в дарах природи стрімко зменшується. Вітамін С легко руйнується при тривалому зберіганні. В яблуках восени міститься вдвічі більше вітаміну С, ніж навесні. До кінця весни в картоплі вітаміну С у 6 разів менше, і ще 20% цих залишків знищуються, коли ми очистимо овочі. Два інших вітаміни, що легко руйнуються, – це піридоксин (В6) і фолієва кислота (В9). Щоб отримати таку ж кількість вітамінів, як восени, потрібно їсти у 2-3 рази більше фруктів та овочів.

Згідно зі статистичними даними, 70% людей страждають від дефіциту вітаміну С; 80% наших співгромадян страждають від дефіциту вітамінів групи В та фолієвої кислоти. З «зимових» продуктів вітаміном С багата кисла капуста, а поповнити вичерпання вітамінів групи В здатні сухофрукти та популярні зараз ягоди годжі.

Авітаміноз у дітей і не лише

авітаміноз у дітейНестача вітамінів погано позначається на фізичному та розумовому розвитку дитини чи підлітка. Активні ігри, розвиваючі заняття, заняття у спортивних секціях, навчання або підготовка до контрольних та іспитів вимагають багато фізичної енергії та інтенсивної розумової роботи. Батьки повинні намагатися забезпечити дітям повноцінне харчування, а вітамінні препарати обов’язково підбираються за порадою лікаря.

Але не тільки дитячий або Ваш організм може страждати від нестачі вітамінів – авітаміноз у кішок та собак також є досить поширеним явищем. Вітаміни потрібні для гарного здоров’я Вашого вихованця. Ознакою нестачі вітамінів може бути не тільки тьмяна шерсть чи линяння, але й алергії – саме вони найчастіше свідчать про непридатне та бідне на корисні речовини харчування. Зв’язок у тому, що нестача ключових поживних речовин у довгостроковій перспективі робить собаку або кішку гіперчутливою до навколишнього середовища.