fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Відновлюємо психічну рівновагу!

10.10.2022

Стрес – це нормально, і кожен відчуває його у відповідь на ситуації, які вважаються загрозливими чи небезпечними. Коли ви відчуваєте стрес, ваше тіло реагує фізичними та психічними реакціями. Ці реакції на стрес можуть бути позитивними, тримаючи вас уважними до небезпеки, мотивованими чи адаптованими до нових ситуацій.

Стрес сам по собі не хвороба, але якщо ви відчуваєте його часто, він підвищує ризик психічних розладів, таких як депресія, тривога, психоз та проблеми із вживанням психоактивних речовин.

Симптоми тривалого стресу

Тривалий стрес має ознаки та симптоми, серед поширених:

• тривога та занепокоєння;

• почуття безнадійності та депресії;

• панічні атаки;

• відсутність впевненості у собі;

• нездатність приймати рішення;

• недбале ставлення до сім’ї та обов’язків;

• перепади настрою;

• втрата апетиту та проблеми зі сном;

• зміна статевого потягу;

• невмотивованість та нецілеспрямованість;

• соціальна ізоляція;

• зниження продуктивності.

Щоб бути ефективними в роботі, мати ресурси для підтримки себе та своїх рідних, мати сили на подолання різних кризових подій, необхідно дбати про своє психічне здоров’я.

Що робити?

1. Цінуйте себе.

Ставтеся до себе з добротою та повагою, уникайте самокритики. Знайдіть час для своїх хобі та улюблених проектів, розширюйте кругозір. Виділяйте хоча б 30-40 хвилин на день на заняття, яке приносить вам задоволення. Розгадуйте кросворди, візьміть уроки танців, створіть плей-лист улюблених пісень, почніть грати на інструменті або вчити іншу мову. Навмисне виділення часу для того, щоб робити те, що вам подобається, допоможе вам розслабитися та покращити загальне психічне здоров’я. Доведено, що зайняття улюбленою справою змушує організм виділяти «гормон радості».

2. Дбайте про тіло.

Догляд за собою може покращити ваше психічне здоров’я. Обов’язково їжте поживні страви, пийте багато води, висипайтеся. Глибокий сон не менше 7-8 годин сприяє швидкому відновленню організму, а відповідно, більшій стійкості до стресових ситуацій.

3. Регулярно займайтеся спортом.

Щоденні фізичні вправи виробляють гормони, що знімають стрес і покращують ваше фізичне та психічне здоров’я.

4. Оточуйте себе добрими людьми.

Люди з міцними сімейними чи соціальними зв’язками, як правило, здоровіші, ніж ті, хто не має підтримки. Шукайте заходи, де ви можете познайомитися з новими людьми, такими як клуб за інтересами або групою підтримки. Позитивно налаштована людина заряджає оточуючих енергією – спілкуйтеся з цікавими людьми!

5. Подаруйте себе.

Добровільно присвятіть свій час та енергію, щоб допомогти комусь іншому. Ви почуватиметеся добре, роблячи щось важливе, допомагаючи комусь у біді — також це чудовий спосіб познайомитися з новими людьми.

6. Вчіться справлятися зі стресом.

Подобається нам це чи ні, але сьогодні стрес є частиною життя. Вправляйте такі навички подолання: гуляйте на природі, грайте зі своїм домашнім улюбленцем або спробуйте вести щоденник. Не забувайте посміхатися та бачити у житті гумор. Дослідження показують, що сміх може зміцнити вашу імунну систему, полегшити біль, розслабити тіло та знизити стрес.

7. Заспокойте свій розум.

Знайдіть свої техніки релаксації. Використовуйте техніку, яка вам підходить, наприклад, йогу, глибоке дихання чи масаж. Спробуйте медитувати та/або молитися. Вправи на розслаблення та молитва можуть покращити ваш душевний стан. Насправді дослідження показують, що медитація може допомогти вам відчути спокій та посилити ефект терапії.

8. Ставте реалістичні цілі.

Вирішіть, чого ви хочете досягти у професійному та особистому плані, та запишіть кроки, які вам потрібно зробити для реалізації цілей. Ставте високу мету, але будьте реалістами і не переплануйте. Ви будете насолоджуватися приголомшливим почуттям досягнення, просуваючись до своєї мети.

9. Керуйте завданнями та визначайте пріоритети.

Щоб уникнути стресу, подумайте про те, щоб створити систему, за якої ви спочатку вирішуєте найважливіші завдання, а потім поступово проходите шлях до менш важливих. Незважаючи на те, що розпорядок робить нас більш ефективними та зміцнює наше почуття безпеки, невелика зміна темпу може пожвавити стомлюючий графік.

10. Уникайте алкоголю та наркотиків.

Зведіть до мінімуму вживання алкоголю та уникайте наркотиків. Іноді люди вживають алкоголь та інші наркотики для «самолікування», але насправді алкоголь та наркотики лише посилюють проблеми.

11. Отримайте допомогу, коли вона вам потрібна.

Звернення за допомогою є ознакою сили, а не слабкості. І важливо пам’ятати, що лікування є ефективним. Люди, які отримують належний догляд, можуть одужати від психічних захворювань і жити повноцінним, корисним життям.

12. Вчіться висловлювати свої емоції.

Шкідливо приховувати негативні емоції та замикатися у собі. Накопичені рік у рік образи, недомовленість, нерозуміння можуть вилитися в серйозні психічні розлади, наслідки яких можуть виявитися незворотними та фатальними.

Як довго триває стрес?

Іноді відчувати стрес – це нормально, і це може статися у короткостроковій чи довгостроковій перспективі. Тривалий стрес може спричинити нездорову поведінку. Спробуйте запобігти стресу, уникаючи його тригерів, і зверніться до лікаря, якщо:

• Не справляйтеся з тиском та вимогами свого життя.

• Виникають думки про те, щоб завдати собі шкоди.

• Ви вжили заходів для подолання стресу, але симптоми не зникають.

• Відчуваєте біль у грудях та задишку, біль у спині, пекучий біль у плечах та руках, запаморочення або нудоту.

10 жовтня 2022 — Всесвітній день психічного здоров’я.