fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Йога вдома: як настроїти регулярну практику?

03.11.2021

Іноді просто неможливо потрапити до студії для занять йогою. У таких обставинах організація домашньої практики – найкращий вихід. Це глибокий інструмент для побудови особистих відносин з йогою та пізнання себе.

Один з найпрекрасніших та звільняючих аспектів йоги – вам не потрібно жодного модного обладнання та спеціально відведеного місця. Лише ви. Практика зустрічає вас там, де ви перебуваєте, якщо ви готові до неї наблизитися.

Досвід йоги та медитації поглиблюється із практикою. Регулярно займаючись, ми зміцнюємо нашу здатність бути наодинці із собою, переживаючи життєві злети та падіння.

Що більше ми практикуємо, то легше стає. Тонкі ефекти асан виявляються з часом. Фактично ми не можемо не практикувати, тому що йога поступово стає частиною всього, що ми робимо. Як тільки ми дізнаємося, наскільки спокійно та умиротворено можемо почуватися протягом дня, нам буде важко відмовитися від щоденних занять.

Ось кілька порад для новачків та досвідчених йогів, які допоможуть організувати щоденну домашню практику максимально легко та комфортно, та дадуть відчути радість від занять.

1. Почніть з малого

Рекомендуємо ставити «сміхотворно прості» цілі, щоб досягти великих змін. Почніть заняття з дуже простого. Так ви зможете дотримуватися зобов’язань та позитивно ставитися до своєї практики, а не відчувати себе винним, якщо у вас немає багато часу чи енергії сьогодні. Спробуйте одне вітання сонцю, 1 хвилину посидіти у тиші, 30 секунд глибокого дихання. Як тільки ви досягнете мети і у вас буде встановлений простий розпорядок, додайте ще трохи. Якщо пропустите день, будьте ласкаві до себе і просто почніть знову. Продовжуйте вибудовувати практику маленькими кроками, доки виявите, що порядок вам підходить.

йога вдома: медитація

2. Організуйте місце та розставте пріоритети

Продумайте у будинку спеціальне місце. Розкочуючи килимок для йоги, ви потрапляєте у свою маленьку студію. Вимкніть телефон, музику, комп’ютер. Поважайте час для практики як священний та важливий. Практикуючись в тому самому місці будинку, ви створюєте міцний зв’язок в розумі – спогади про події минулих днів полегшують початок занять сьогодні.

Надихаючі зображення, статуя, східний килим, спеціально підібрана подушка для медитації відзначать місце як особливе і допоможуть налаштуватися на заняття.

3. Розумно плануйте заняття

Розпорядок, що створюється, багато в чому залежить від вас. Визначте час, який у вас є, техніку, на якій хочете зосередитися, та створіть баланс між медитацією, диханням та асанами. Залежно від того, на якому етапі життя ви перебуваєте, різні практики можуть підтримати тіло та душу.

Багаторазове виконання тих самих вправ кожен день – відмінний спосіб зберегти послідовність. Це дає чітку точку зору, як ви ростете і змінюєтеся. Дотримуйтесь певного порядку протягом місяця, поки це стане рутиною. Вам не потрібно буде думати про те, яку позу робити далі і ви зможете зосередитись на диханні, бандхах, відчуттях у тілі.

Можливо, ви не хочете робити одну й ту саму послідовність щодня? Це круто! Але переконайтеся, що практика збалансована великою кількістю поз.

Поради щодо вибудови практики

⇒ Почніть з дихання.

⇒ Повільно розігрійте хребет і задню частину ніг, виконавши кілька приємних ніжних розтяжок (кішка/корова, нахил вперед, легкі випади).

⇒ Увімкніть асани стоячи та балансування, приділіть увагу згиначам стегна (варіації Воїна, Трикутник, випади).

⇒ Зробіть вправи сидячи, нахили вперед, скручування та відкривання стегон. Однаково тренуйтеся з лівого та правого боку.

⇒ Зосередьтеся на нарощуванні сили корпусу за допомогою різних варіантів планки.

⇒ Коли правильно розігрієтеся, попрактикуйте прогини назад. Міст, Саранча, Лук, Верблюд – чудовий вибір для зміцнення хребта та розкриття грудей. Обов’язково виконуйте плавний нахил уперед, компенсуючи прогин.

⇒ Закінчіть серію будь-якою позою з перевернутими ногами, заспокійливими або відновлювальними вправами.

⇒ Не заощаджуйте час на Шавасані, вона має бути обов’язково. Дайте тілу та розуму розслабитися та інтегрувати всю енергію, яку ви згенерували за допомогою асан.

⇒ І останнє, але не менш важливе – висловлюємо подяку! Вам пощастило займатися йогою – не забувайте про це!

4. Займайтеся регулярними налаштуваннями

Іноді побалуйте себе роботою з великим учителем. Запишіться на кілька занять у студію чи на семінар. Навчайтеся, читаючи блоги та сайти, присвячені йозі, відвідуйте онлайн-курси. Це допоможе привернути увагу до тих областей вашої практики, які потребують допомоги, скоригує недоліки у побудові асан, дасть натхнення та мотивацію для продовження повсякденних домашніх занять.

занять йогою вдома

5. Купуйте хороший йога-килимок

Це може здатися дрібницею, але безпеку, яку дає міцна опора, важко переоцінити. Якщо ви ніколи не пробували спеціальний килимок, позичіть у друга, щоб відчути різницю в будь-якій позі з розставленими ногами, у собаці мордою вниз. Спробувавши, ви захочете свій.

6. Ведіть щоденник

Заняття йогою сповнені невеликих коментарів та ідей, які згладжують гострі кути життя, змінюють те, як ми бачимо себе та навколишній світ. Але сьогоднішнє “ага!” часто відноситься потоком завтрашніх справ. Використовуйте блокнот, щоб записати свої спостереження, ідеї, питання. Складіть списки поз, які знаєте та які вивчаєте, список нових термінів.

Малювання чоловічків з паличок – чудовий спосіб узагальнити інформацію та згадати тонкощі асани. Виділіть малюнок стрілками та важливими підказками. Маленькі фігурки можна використовувати для створення коротких послідовностей (віньяс) та повноцінних комплексів.

7. Створіть бібліотеку

Бібліотека книг із йоги стане джерелом інформації на все життя. Збирайте свою бібліотеку неквапливо. Рекомендуємо до неї включити книги в стилі посібників, що пропонують практичні поради та огляд йоги, підручник з базової анатомії, дещо з філософії йоги та медитації, введення в аюрведу, Йога-сутри Патанджалі, Бхагавад Гіту та кілька натхненних книг.

Відео пропонують досвід роботи з різними стилями та рівнями йоги. А прослуховування аудіо – чудовий спосіб засвоїти практику розслаблення та медитації.

8. Навчіться вимовляти слова на санскриті

Санскрит – елегантна мова, містить технічні терміни та історичні назви, які тисячоліттями асоціювалися з йогою. Це впорядкована мова, і як тільки ви вивчите основи вимови, бурмотіння звуків закінчиться. Це також дозволить точно вимовляти багато мантрів, що використовуються в медитативних практиках.

9. Налаштуйте режим сну

Романтична мрія рано вставати для довгої практики йоги та медитації, за якою слідує здоровий сніданок та прогулянка, не здійсниться, якщо ви не попрацюєте над іншою стороною рівняння: рано лягати спати. Тільки після того, як ви скоротили нічні заняття та перемістили час сну на розумний час, можете подумати про внесення змін до ранкового порядку. Дайте собі достатньо часу для коригування – місяці, а не дні чи тижні.

10. Заспокойте критиків

Ви знаєте їх – голоси в голові, які кажуть, що ви не досягнете багато чи не підходите для йоги. Кожен сумнівається у собі. Вірте, що ваш інтерес до йоги та її плоди є більшою цінністю, ніж просто технічні навички, які ви можете освоїти.

регулярні заняття йогою вдома

11. Знайдіть час посидіти та заспокоїтися

Виділяйте час тільки для того, щоб Бути – дихати і бути наодинці з собою. Можливо, вам допоможе м’яка практика пранаями, мантра-медитація, джапа. Лише три хвилини усвідомленого глибокого дихання творять чудеса!

Дихання – потужний інструмент боротьби зі стресом, а практика медитації принесе користь практиці асан, розвиваючи силу концентрації.

12. Не прив’язуйте йогу до килимка

Ви можете почати практику, інтегрувавши йогу свого дня, де б ви не знаходилися. Можливо, у вас немає часу щодня розкочувати килимок, але ви можете глибоко дихати протягом 30 секунд у дорозі. Знайдіть час постояти в позі Дерева, зробивши п’ять глибоких вдихів перед тим, як підете у ванну. Іноді простий акт повної уваги до іншої людини може стати практикою йоги. Зверніть увагу на те, як ви займаєтеся йогою поза килимком. Можливо, у вас є щоденна практика!