fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Несподівані причини хронічної втоми

28.10.2016

chronic-fatigueКуди витікає енергія? Бій вічної втоми

Нижче наведено загальні шкідливі звички, які крадуть у Вас бадьорість та енергію.

Ви пропускаєте тренування, коли відчуваєте втому

Пропуск тренування для економії енергії насправді працює проти вас. В одному з американських університетів проводилося дослідження: у групі дорослих з малорухомим способом життя після 6 тижнів 20-хвилинних (всього!) вправ тричі на тиждень учасники дружно відзначили зниження втоми та млявості. Регулярні силові вправи підвищують витривалість, змушують серцево-судинну систему працювати більш ефективно та доставляти більше кисню та поживних речовин у тканини організму.

Ви не п’єте достатньо води

Втрата всього 2% запасу води в організмі позначається на здоров’ї. Зневоднення призводить до зниження об’єму крові, що відбивається на консистенції – вона згущується. Це підвищує навантаження на серце та знижує швидкість, з якою кисень та поживні речовини надходять у Ваші м’язи та органи. Щоб розрахувати свою потребу в рідині, помножте свою вагу в кілограмах на 30-40 мл води/кг та отримайте кількість рідини, яку Вам необхідно випивати за добу.

Ви відчуваєте дефіцит заліза

Дефіцит заліза може виявлятися млявістю, дратівливістю, слабкістю та неможливістю зосередитися. У цьому випадку ми відчуваємо втому, тому що клітинам не вистачає кисню. Збільшіть споживання заліза, щоб знизити ризик анемії: їжте більше яловичини, квасолі, тофу, яєць (у тому числі жовток), темно-зелених листових овочів, горіхів та арахісової олії. При цьому «натисніть» і на продукти, багаті на вітамін С, який сприяє засвоюванню заліза.

perfectionistВи – перфекціоніст

Прагнення бути досконалим у всьому (що, природно, неможливо) змушує Вас працювати набагато більше та довше, ніж необхідно. Експерти здоров’я рекомендують встановити ліміт часу для кожної справи, і в рамках цього часу цілком присвятити себе саме певному заняттю, не відволікаючись – перевірте, чи Ваша ефективність від цього тільки зросте!

Ви робите з мухи слона

Якщо після того, як Вас несподівано викликав до себе бос, Ви одразу думаєте про звільнення, або боїтеся їздити велосипедом тому, що можна потрапити в аварію – Ви явно схильні перебільшувати. Очікування найгіршого сценарію неабияк псує Вам нерви: постійне безпричинне занепокоєння здатне паралізувати і розумово виснажувати. Коли вкотре підловите себе на подібних думках, зробіть глибокий вдих і подумайте, якою є реальна ймовірність уявного Вами ходу подій.

Ви пропускаєте сніданок

Їжа, яку Ви їсте, є паливом тілу, і, коли Ви спите, організм продовжує використовувати денні запаси. Тому, коли прокидаєтеся вранці, Ви повинні зробити собі гарну «дозаправку». Найкращим вважається сніданок на основі цільнозернових круп, пісних м’ясо-молочних продуктів та здорових жирів. Хорошим прикладом може стати вівсянка із сухофруктами та горіхами (мюслі); смузі з фруктами, нежирним молоком та горіховим маслом; або яйця з двома цільнозерновими тостами та нежирними натуральним йогуртом без добавок.

kak_nauchitsya_govorit_netВам важко сказати «ні»

Безвідмовні люди, які прагнуть завжди догоджати іншим, часто роблять це на шкоду власної енергії та щастя. Що ще гірше, це може згодом сприяти накопиченню у Вас образи та гніву. Для початку навчитеся просто вимовляти «ні» вголос наодинці з собою – привчивши себе до звучання цього слова, наступного разу Вам буде легше відмовити комусь.

Ви розслабляєтесь увечері за допомогою келиха-другого вина

Вечірні посиденьки з легким алкоголем здаються гарним способом розслабитись перед сном, але вони можуть мати неприємні наслідки. Алкоголь спочатку гнітить центральну нервову систему, викликаючи седативний ефект. Але у процесі метаболізму алкоголь створює зворотний ефект, викликаючи різкий сплеск адреналіну у системі. Ось чому після приємного вечора з вином Ви ризикуєте прокинутися посеред ночі та мати проблеми із засинанням знову.

Ви покладаєтеся на кофеїн, щоб бути бодрим

Дослідження показують, що до трьох чашок кави на день – це більш-менш безпечне «дозування», але перевищення ліміту може серйозно порушити Ваш цикл сну та неспання. Кофеїн блокує аденозин, побічний продукт клітинної активності, який, накопичуючись до певної кількості, дає сигнал, що настав час спати. Дослідження, опубліковане у журналі Clinical Sleep Medicine, показало, що споживання кофеїну навіть за шість годин до засинання впливає на сон.