fbpx
(073) 922 44 90
(050) 338 55 32
yogamarket2014@gmail.com
Працюємо: пн-пт 9:00-18:00
Вихідні: сб, нд
Корзина

Топ 8 продуктів: корисна альтернатива цукру!

22.05.2020

Давно відомо, що надмірне зловживання цукром може призвести до ожиріння, проблем із серцем. Дослідження показують, що цей продукт збільшує ризик хвороб стравоходу та молочної залози. Рафінований цукор не є важливою частиною раціону. Він не містить вітамінів, мінералів, здорових жирів чи білків, не приносить користі організму.

Ми підготували для вас добірку альтернативних підсолоджувачів, які зроблять ваші напої або страви не менш смачними та солодкими. А ще корисними!

Мед

Фото: натуральний мед

Один із найстаріших природних підсолоджувачів, натуральний продукт, що містить багато поживних речовин.

Плюси: містить флавоноїдні антиоксиданти, вітамін С, вітаміни групи В, амінокислоти та мінерали. Здавна використовується як лікувальний засіб у народній медицині. Має протизапальні, антибактеріальні та антисептичні властивості.

Мінуси: високий вміст цукру, антиоксидантна та харчова цінність залежить від виду квітів, які бджоли використовували як джерело нектару. У 100 г міститься приблизно 310 ккал, підвищує рівень глюкози у крові.

Зверніть увагу – діти до року не повинні їсти мед через його потенціал для перенесення бактерій, що викликають ботулізм. Визначити органічний мед масового виробництва дуже складно.

Кокосовий цукор

Фото: кокосовий цукор

 

Роблять із квітів кокосового дерева, містить амінокислоти, мінерали і не зашкодить вашим зубам. Ви можете придбати його як рідину – нектар, або у кристалічній формі – кокосовий цукор.

Плюси: містить клітковину під назвою інулін, яка сприяє стабілізації рівня глюкози в крові, покращує травлення, має пробіотичні властивості, сприяє засвоєнню кальцію та магнію. Багатий на магній, залізо та цинк. Для виробництва пальми не вирубують вони можуть виробляти сік протягом 20 років, тому не використовується багато природних ресурсів.

Мінуси: складається на 70-80% із сахарози.

Кленовий сироп

Фото: Кленовий сироп

Густий темний підсолоджувач, виготовлений із кленового соку, без хімікатів чи консервантів.

Плюси:містить більше 20 антиоксидантів та поживні речовини, включаючи цинк, марганець, кальцій та калій, має протизапальні властивості. Клени можуть виробляти сік протягом 100 років.

У 100 г – 90 мг кальцію, 185 мг калію, 25 мг магнію та 2 мг заліза.

Мінуси: складається на 2⁄3 із сахарози.

Будьте обережні, багато сиропів, які продаються в магазинах, часто це просто ароматизований кукурудзяний сироп. Обов’язково ознайомтеся зі складом підсолоджувача, щоб переконатися, що він є справжнім.

Це цікаво – для одержання одного літра сиропу потрібно близько 40 літрів кленового соку!

Ксілітол

Фото: Ксілітол (березовий цукор)

Ксіліт – це цукровий спирт (E 967), який використовується як цукрозамінник, більш відомий як березовий цукор. Ксіліт є природним компонентом деяких овочів та фруктів (наприклад, цвітної капусти, ягід та слив).

Плюси:містить приблизно на 40% менше калорій ніж глюкоза, не викликає значного підвищення рівня глюкози в крові після їжі.

Мінуси: відсутні поживні речовини, вживання великої кількості (20-30 г) може призвести до метеоризму, у 100 г близько 240 ккал.

Сироп агави

Фото: Сироп із агави

Походить від однойменної рослини, схожої на кактус і зростає в Мексиці.

Плюси:містить метаболіти, вітаміни та мінерали. Рідкіший, ніж мед, і, таким чином, краще розчиняється в продуктах харчування та напоях. Підходить і для веганів. Має дуже низький показник глікемічного індексу.

Мінуси: у ньому така ж кількість калорій, як і в меді, а також високий вміст фруктози, яка при частому вживанні підвищує рівень жиру в крові, ризик метаболічного синдрому, діабету 2 типу.

Це цікаво: ацтеки використовували агаву тисячі років тому і називали її “даром богів”.

Тростинний цукор

Фото: Тростинний цукор

Турбінадо, Демерара, Мусковадо виробляють із цукрової тростини, у складі присутні вітаміни та клітковина. Тростниковий цукор має більше мінеральних речовин (K, Ca, Fe, Mg, P), ніж звичайний буряковий. Колір продукту варіюється від світло до темно-коричневого, містить мелассу.

Його вживають вегетаріанці для заповнення залізодефіциту, оскільки він містить багато магнію та заліза.

Цукрозамінник із фініків

Фото: Нектар та порошок з фініків

Виготовляється з подрібнених зневоднених фініків, відповідно такий вид підсолоджувача не тане та не розчиняється у воді.

Плюси: багатий на клітковину, білок, вітаміни групи В і мінерали, включаючи калій, магній, кальцій, марганець і мідь. Високий рівень антиоксидантів робить його протизапальною їжею.

Мінуси: дорогий, містить велику кількість цукру та калорій (у 100 г – 300-327 ккал). Тому діабетики не повинні вживати цей природний підсолоджувач у великих кількостях.

Сушені фініки – ідеальне джерело енергії як перекус, можуть стимулювати травлення. Однак вони калорійні та їх не слід їсти багато.

Стевія

Глікозід стевіолу – цукрозамінник, який одержують із рослини Stevia rebaudiana – солодкої трави. Не містить калорій, на 100% натуральна, здатна знижувати кров’яний тиск та запобігати метаболічному синдрому.

Плюси: в ній немає калорій, не впливає на збільшення ваги, підсолоджувач додається як натуральна харчова добавка Е960.

Мінуси: без необхідних поживних компонентів має гіркий присмак при перевищенні дозування. Не рекомендується дітям, вагітним, гіпотонікам, не варто вживати регулярно.

Вибираючи цукрозамінник, віддавайте перевагу натуральним підсолоджувачам!